fot. Legionisci.com
REKLAMA

Żurek w Bełchatowie, Wienczatek w pierwszej drużynie

Fumen, źródło: GKS Bełchatów / Legionisci.com / Ekstraklasa - Wiadomość archiwalna

Pomocnik Legii Warszawa Bartosz Żurek został wypożyczony do końca sezonu do GKS-u Bełchatów. W Legii nie miał szans na grę, ale może je otrzyma w nowym klubie. "Ci, którzy powinni grać na wyższym niż Młoda Ekstraklasa poziomie, powinni szukać sobie innych klubów. Chodzi przede wszystkim o Olka Jagiełłę i Bartosza Żurka" - mówił w styczniu po sparingowym meczu z Bogdanką Łęczna trener Legii Jan Urban.

Żurek ma 20 lat. W rundzie jesiennej rozegrał 23 mecze w Młodej Legii. W pierwszym zespole zdążył zagrać dwa spotkania - jedno w Ekstraklasie ze Śląskiem Wrocław oraz jedno w Pucharze Polski przeciwko Okocimskiemu Brzesko.
W Bełchatowie będzie występował z numerem 7.

Oliwer Wienczatek został przesunięty do pierwszej drużyny Legii. 19-letni bramkarz przebywał z ekipą Jana Urbana na pierwszym zimowym zgrupowaniu na Cyprze. Później przygotowywał się do sezonu z zespołem Młodej Legii we Włoszech. Warto dodać, iż Oliwer jest wychowankiem klubu z Łazienkowskiej. Dotychczas nie miał okazji zaprezentować się szerszej publiczności. Łącznie zagrał trzy razy w ME.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.