Młoda Legia - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Ostatni sezon Młodej Ekstraklasy?

Bodziach, źródło: Przegląd Sportowy - Wiadomość archiwalna

Niewykluczone, że obecny sezon Młodej Ekstraklasy będzie ostatnim dla tych rozgrywek. Przeciwny ME jest prezes PZPN, Zbigniew Boniek. PZPN co prawda nie ma kompetencji by je zlikwidować, bowiem rozgrywki prowadzi i finansuje Ekstraklasa SA, ale Związek chce stworzyć Centralną Ligę Juniorów. Marcin Stefański przyznaje, że formuła ME dobiega końca.

Stefański zauważa, że Liga Juniorów obejmować będzie tylko jeden rocznik młodzieżowy, a kluby ekstraklasy nie będą miały zagwarantowanego miejsca w tych rozgrywkach.

Jan Urban uważa, że rozgrywki Młodej Ekstraklasy są wypaczone, a ich poziom jest niski. Trener Legii chce, by zespoły ekstraklasy, oprócz drużyny juniorów posiadały zespół rezerw, który mógłby grać nawet jedną klasę rozgrywkową niżej od pierwszego zespołu. Obecnie nie pozwalają na to przepisy PZPN, według których klub ekstraklasy może mieć rezerwy co najwyżej w III lidze. Prezes Legii, Bogusław Leśnodorski już zapowiedział stworzenie drużyny rezerw i ma wysłać zapytanie do PZPN, w której lidze mogłaby zagrać od sezonu 2013/14 Legia II.

Więcej w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym oraz tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.