Hokej: Legia 0-3 Podhale Nowy Targ

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Hokeiści Legii zakończyli sezon. W rozegranym w środę na Torwarze rewanżowym meczu fazy play-off drużyna Lubomira Witoszka przegrała z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego, Podhalem Nowy Targ 0-3. Mecz obejrzało 400 kibiców. Pierwsze spotkanie w Nowym Targu rywale wygrali 5-0. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania:

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

Więcej informacji znajdziecie w dziale Hokej.

Pierwsza tercja spotkania była bardzo wyrównana, ale to goście objęli prowadzenie w 10. minucie po akcji Damiana Zarotyńskiego, Sebastiana Łabuza i Bartłomieja Neupauera, zakończonej trafieniem tego ostatniego. Druga część meczu rozpoczęła się bardzo źle, bo Filip Wielkiewicz już w 40. sekundzie podwyższył na 2-0 po podaniu Tomasza Landowskiego. Kolejne minuty przebiegały zdecydowanie pod dyktando Podhala, które nie pozwalało legionistom spokojnie wyprowadzić ataku. Mimo to "wojskowi" bardzo dobrze się bronili i nie stracili kolejnych bramek. W końcówce tercji za uderzenie sędziego karę meczu otrzymał gracz gości, Piotr Ziętara.

Ostatnią odsłonę legioniści rozpoczęli grając przez 5 minut w przewadze jednego zawodnika, ale nie strzelili bramki. Dziesięć minut przed końcem po jednej z akcji pod bramką Legii arbiter przerwał mecz, by obejrzeć powtórkę akcji na video, ale nie dopatrzył się bramki. W 54. minucie goście przypieczętowali swoją przewagę, strzelając trzeciego gola. Chwilę później doszło do bójki Tomasza Pawłowskiego z Edgarsem Adamovicsem - obaj przedwcześnie musieli opuścić lód (10 minut kary i bójka na pięści). W tej samej akcji 10-minutową karę otrzymał Karol Szaniawski.