Grali przyjaciele

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec bardzo słabo rozpoczęli rundę wiosenną, przegrywając w Chojnicach 0-2. Sosnowiczanie stracili pierwszą bramkę już w 1. minucie meczu. FC Den Haag tymczasem zremisował 1-1 w wyjazdowym meczu z AZ Alkmaar. W niedzielę Pogoń przegrała u siebie 0-2 z Piastem, a gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego na początku drugiej połowy.
Spotkanie rozgrywano w fatalnych warunkach atmosferycznych.
Juventus szczęśliwie pokonał Catanię przed własną publicznością, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Co ciekawe, chwilę później powinno być 2-0, ale Quagliarella zmarnował sytuację sam na sam. Juventus ma już 9 punktów przewagi nad wiceliderem Serie A.

Serie A: Juventus - Catania
Gol: Giaccherini 90'

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah (75. Giaccherini) - Vucinić (76. Quagliarella), Giovinco (66. Matri).

II liga: Chojniczanka Chojnice 2-0 (1-0) Zagłębie Sosnowiec
Bramki: Marcin Orłowski 1, Daniel Feruga 54 (k)

Eredivisie: AZ Alkmaar 1-1 (1-1) FC Den Haag
Bramki: Elm 25' - Van Duinen 11'

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin 0-2 (0-1) Piast Gliwice
Bramki: Tomas Docekal 41', 63'

Pogoń: Pernis - Hricko (68. Golla), Dąbrowski, Noll, Pietruszka - Murayama, Rogalski, Akahoshi, Edi (67. Chałas), Lewandowski (61. Budka) - Djousse.