Jan Urban - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Urban: Mam duży wybór

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

"Chciałoby się powiedzieć, że ten mecz będzie ważny tak samo jak każdy inny, ale tak nie jest. To są derby i na pewno wśród kibiców dużo się mówi o tym spotkaniu, tym bardziej, że w ostatnich latach kończyły się one remisami. Z Legią jako trenerowi nie udało mi się wygrać jeszcze z Polonią. Chciałbym żeby to się zmieniło" - mówi przed meczem z Polonią Jan Urban.

"Miło by było, gdyby chłopaki sprawili trenerowi jakąś miłą niespodziankę, tym bardziej, że słyszałem, iż będzie to mój setny ligowy mecz jako trenera Legii. Sam fakt, że długo nie wygraliśmy z Polonią dodaje pewnego smaczku temu spotkaniu. Byłyby też o wiele milsze święta, gdybyśmy wygrali. Zdaję sobie sprawę z tego, że bez względu na to jak Polonia się osłabiła i jak rozpoczęła rundę, to łatwo nie będzie. W takich spotkaniach każda drużyna chce dać z siebie wszystko" - dodaje trener Legii.

"Dwaliszwili nie może być asem z rękawa, bo znają go zarówno piłkarze, jak i trenerzy Polonii, więc jeżeli będzie grał, to będą na to przygotowani. Kto zagra za "Jędzę"? Nie musiałem o tym dużo myśleć, bo wszystkich pozostałych mam do dyspozycji. Jest więc trochę towaru do wyboru. Chodzi tylko o to, żeby dobrze wybrać, żeby ci, którzy zagrają, dobrze ze sobą współpracowali" - mówi Urban.

"Jak tłumaczyć zawodnikom dlaczego nie grają? Nie wszyscy mogą grać, a najlepszą metodą będzie danie im pewnej liczby minut gry. Cieszę się, że gramy dalej w Pucharze Polski, bo gramy go szybko, tak że wszyscy będą mogli pograć, a ja będę mógł mieć przegląd formy zawodników. Cieszy mnie, że wszyscy są zdrowi, bo z doświadczenia wiem, że wtedy kiedy drużynie idzie, to kontuzji nie ma, a jak zaczyna się presja lub coś jest nie tak, to pojawia się ich dosyć dużo. Wydaje mi się, że w takim właśnie momencie jestem, ale czy będę tak mówił po spotkaniu z Polonią, to nie wiem" - kończy Urban.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.