Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Zawisza Bydgoszcz na meczu ze Stomilem Olsztyn - fot. zawiszafans.pl
Zawisza Bydgoszcz na meczu ze Stomilem Olsztyn - fot. zawiszafans.pl
Wtorek, 23 kwietnia 2013 r. godz. 15:58

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Wiosenne porządki w Białymstoku

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zdecydowanie najgłośniejszym kibicowskim wydarzeniem minionego tygodnia było zdobycie przez Legię kilkudziesięciu flag Jagiellonii Białystok przed meczem "Jagi" z Wisłą Kraków. W rękach białostoczan pozostały jedynie płótna, które w momencie ataku były przechowywane w innym miejscu. Białostoczanie nie ukrywają, że zupełnie nie spodziewali się akcji ze strony jakiejkolwiek wrogiej ekipy na swoim terenie.

Sytuacja miała miejsce w dniu meczu z Wisłą, kiedy na Podlasie przyjechało 75 fanów "Białej Gwiazdy", którzy zasiedli na trybunie gospodarzy.

Cztery wyjazdy w ekstraklasie można uznać za naprawdę niezłe. Pogoń przyjechała na mecz w Warszawie w przeszło 1000 osób, podobnie jak Lechia do Wrocławia. Nieźle pokazało się Zagłębie Lubin w Poznaniu, a także Górnik w Kielcach. Piast na stadion Widzewa wszedł tylko dzięki uprzejmości RTS-u. Jedyne niewymuszone zero wyjazdowe w tej kolejce zaliczyła Polonia, której nie było po drodze do Chorzowa.

Kilka ciekawych meczów rozegrano w niższych klasach rozgrywkowych. W Bydgoszczy Zawisza podejmował Stomil, a mecz ten był tym ciekawszy, że na wspieranie OKS-u zdecydowali się fani bydgoskiej Polonii. "Zetka" liczyła co prawda na możliwość konfrontacji, ale Polonia była w solidnej eskorcie. Na trybunach obie ekipy pokazały się z dobrej strony, odpalając pirotechnikę i prezentując sektorówki.

Przyzwoity wyjazd do Niecieczy zaliczył GKS Katowice, podobnie jak Radomiak do Tarnowa czy Arka do Świnoujścia. Pod względem choreografii w niższych ligach należy wyróżnić GKP Targówek, za prezentację przygotowaną na meczu z Lechią Tomaszów.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa 3-1 Pogoń Szczecin (1500).
Fani Legii i Pogoni wspólnie zasiedli na Żylecie, a flagi obu ekip były wymieszane. Prowadzono doping dla obydwu zespołów. W drugiej połowie na Żylecie zaprezentowana została Wielka Flaga, a gdy została zwinięta, odpalonych zostało kilkadziesiąt rac.

Śląsk Wrocław 1-1 Lechia Gdańsk (1000).
Kolejny zgodowy mecz we Wrocławiu, tym razem z Lechią. Obejrzało go niespełna 18 tysięcy osób. Na trybunach powiewało 250 flag na kiju, z czego 150 przywieźli ze sobą lechiści.

Lech Poznań 3-1 Zagłębie Lubin (710).
Zagłębie przyjechało do Poznania w 710 osób, wspierane przez Zawiszę. Mieli ze sobą kilka flag i prowadzili niezły doping. Na stadionie przy Bułgarskiej ponad 24 tysiące widzów, z głośnym dopingiem, bez oprawy.

Korona Kielce 1-0 Górnik Zabrze (670).
Zabrzanie nie wykorzystali pełnej puli biletów. W Kielcach było ich 670, w tym Wisłoka (45), GKS Katowice (19) i ROW Rybnik (10). Zaprezentowali transparent "Zabrzańska Torcida", a nad nim kartoniki z logo grupy. Później wywiesili kilkanaście flag i prowadzili dobry doping. Koroniarze bez oprawy.

Jagiellonia Białystok 2-2 Wisła Kraków (75).
Wiślacy oficjalnie tego meczu zobaczyć nie mogli, z powodu zamkniętego czasowo sektora gości w Białymstoku. Jagiellonia, jak można się było spodziewać, zdecydowała się na wpuszczenie wiślaków na swoje trybuny. Białostoczanie przed tym właśnie meczem ponieśli olbrzymie straty w oflagowaniu na korzyść Legii - tracąc wszystkie płótna i sektorówki, które mieli w magazynku.

Widzew Łódź 1-1 Piast Gliwice (50).
W Łodzi nadal sektor gości pozostaje niedostępny dla kibiców, ale widzewiacy wpuścili na stadion 50-osobową grupę Piasta. Fani RTS-u są już porządnie wkurzeni decyzjami polityków, którzy chcą budować nowy stadion ŁKS-u, a nadal nie wiadomo co będzie z nowym obiektem Widzewa. Na stadionie wywiesili transparenty "Stadion dla Widzewa tylko na Widzewie" oraz "Gdzie jest Widzew? Czeka na swój stadion", opuszczając przy tym trybuny. Piłkarze Widzewa, na znak poparcia protestu kibiców, wyszli na mecz z lekkim opóźnieniem. Później RTS wrócił na trybuny, wywiesił flagi i prowadził doping. Na meczu obecne liczne fankluby z Rawy Mazowieckiej, Cielądza i Sochaczewa.

Ruch Chorzów 2-1 Polonia Warszawa (0).
Tylko 4,1 tysiąca widzów obejrzało poniedziałkowy mecz przy Cichej. Frekwencja w młynie Ruchu słabiutka. Polonia nie zamówiła biletów na ten wyjazd.

Podbeskidzie Bielsko Biała 1-1 GKS Bełchatów (-).
Gospodarze ze średnim dopingiem. Machali flagami na kiju oraz zaprezentowali malowaną sektorówkę i transparent "Przesiąknięci od małego fanatyzmem Ceramedu" na prawie całą długość trybuny prostej.

I liga:

Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn (630).
To ciekawe spotkanie na zapleczu ekstraklasy rozegrano w piątek. Stomilowcy ruszyli w trasę autokarami. Na stadionie było ich 450, wspieranych przez Polonię Bydgoszcz (92, Zawisza ocenia ich na 40), Wisłę Płock (80) oraz Hutnika Kraków (12) - weszli pod koniec I połowy. Za stadionem pozostało 40 osób. Przyjezdni wywiesili 20 flag, w tym zgodowe. Pod koniec meczu Stomil zaprezentował sektorówkę i odpalił kilka rac i achtungów. Wcześniej rzucili konfetti. Piłkarze Zawiszy wyszli na boisko w koszulkach "ŁKS nigdy nie zginie". Zawisza z dobrym dopingiem i oprawą - sektorówką w barwach oraz malowaną sektorówką "Livin la vida ultra", podświetloną stroboskopami.

LKS Nieciecza - GKS Katowice (247).
Katowiczanie pojechali do Niecieczy w 247 osób, wykorzystując przyznaną im pulę biletów. Wspierali ich Banik (14) oraz Górnik (3). Prowadzili niezłe spotkanie przez cały mecz. Warto dodać, że dzień przed tym meczem fani GKS-u wspierali w 200 osób Banika na meczu ze Spartą Praga.

Flota Świnoujście - Arka Gdynia (175).
Arkowcy do Świnoujścia podróżowali autokarami. Było ich 175, w tym Gwardia Koszalin (1), Cracovia (1) i Lech (1). Wywiesili 5 flag i machali ośmioma flagami na kiju. Wywiesili transparent "ŁKS zdychaj". Prowadzili przeciętny doping.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy (100).
Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica (0).

II liga:

Unia Tarnów - Radomiak Radom (250).
Gospodarze z dwiema oprawami i 200-osobowym młynem. Pierwsza z opraw nawiązywała do przyjaźni polsko-węgierskiej i miała być pierwotnie pokazana 16 marca na meczu z Resovią, który został odwołany. Składała się z folii aluminiowych w barwach Polski i Węgier oraz dwóch dużych flag i transparentu "Baratsag" (czyli przyjaźń) z dłońmi w kształcie serca. W drugiej połowie zaprezentowali transparent i sektorówkę tworzące hasło "Jaskółki the firm". Radomiaka przyjechało ok. 250 osób, z sześcioma flagami.

Elana Toruń - ROW Rybnik ().
Gospodarze na tym meczu świętowali 20-lecie zgody z Ruchem, prezentując sektorówkę "Braterstwo" z herbami Elany i Ruchu oraz transparent "20 lat za nami, wciąż te same cele - ci sami wrogowie i przyjaciele" oraz odpalili piro. ROW zaprezentował flagi na kiju, świece dymne oraz transparent "Niech żyje nam górniczy stan".

Zagłębie Sosnowiec 0-0 Chrobry Głogów (87).
Sosnowiczanie ze skromnym, 400-osobowym młynem i przeciętnym dopingiem. W drugiej połowie wszyscy w młynie założyli maski z twarzą prezesa oraz wywiesili transparent "Zagłębie koLESZKÓW", w nawiązaniu do prezesa Leszka Baczyńskiego. Chrobrego 87 osób z jedną flagą.

Rozwój Katowice - Moto Jelcz Oława (52).

Niższe ligi:

GKS Niedźwiada - Górnik Łęczna (100).

KS Paradyż - RKS Radomsko (82).
RKS przyjechał na mecz z czterema flagami i machał flagami na kiju.

Wisłok Wiśniowa - Igloopol Dębica (74).
Unia Swarzędz - Górnik Konin (70).

Victoria Września - KKS Kalisz (64).
KKS pojechał do Wrześni w 64 osoby, z czterema flagami. Gospodarzy brak. W trakcie meczu przyjezdni spalili dwie zdobyte flagi Victorii.

Gwardia Koszalin - Cartusia Kartuzy (52).
Goście z trzema flagami i dopingiem przez cały mecz.

Polonia Świdnica 0-2 Bielawianka Bielawa (35).
Gospodarze zebrali się na rynku w 70 osób i z pirotechniką ruszyli w stronę stadionu. Tam utworzyli 140-osobowy młyn, w tym Górnik Wałbrzych (30). Zaprezentowali sektorówkę "Poloniści zawsze razem, wytępimy tę zarazę" i kilkukrotnie odpalali pirotechnikę. Gości 35, w tym Piast Nowa Ruda i Łagiewniki, z trzema flagami i sporadycznym dopingiem.

Podlasie Sokołów Podlaski 2-1 Mazovia Mińsk Maz. (47).
Nida Pińczów - Hetman Włoszczowa (15).

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Narew Ostrołęka (29).
Narew pojechała w środku tygodnia do Ostrowi w 29 osób z jedną flagą. Prowadzili doping przez całe spotkanie. W 80. minucie zaprezentowali czarną folię z nazwą klubu, podświetloną ogniami wrocławskimi, racami, świecą dymną i odpalili achtungi.

Broń Radom - Legionovia Legionowo (22).
Legionovia pojechała w środku tygodnia do Radomia w 22 osoby i prowadziła niezły doping. Gospodarzy w młynie 60. Odpalili stroboskopy i rozwinęli sektorówkę.

RKS Ursus - OKS Otwock (16).
Mazur II Karczew - Drukarz Warszawa (9).

Narew Ostrołęka - Huragan Wołomin (7).
Narwi w młynie 60 osób, z dopingiem przez całe spotkanie. Zaprezentowali sektorówkę upamiętniającą Zbrodnię Katyńską i odpalili 10 rac. W II połowie machali flagami na kiju i odpalili dwie świece dymne. Huraganu 7 osób, z dopingiem.

GKP Targówek - Lechia Tomaszów (0).
Fani GKP przygotowali ciekawą choreografię - szarfy w barwach, z herbem GKP oraz transparentem "Od narodzin do pochówku", a następnie barwy i herb Legii oraz hasło "... Tylko Legia na Targówku". Zwieńczeniem oprawy były chorągiewki i piro.

Puchar Polski:

Wisła Kraków 2-3 Śląsk Wrocław (430).

Legia Warszawa 2-1 Ruch Chorzów (310).
Fani Ruchu przyjechali we wtorek na Łazienkowską w 310 osób z dziesięcioma flagami. Prowadzili słaby doping, nie mając szans na przebicie się przez śpiew Żylety. Na całym stadionie niewiele ponad 12 tysięcy osób. Po stronie Legii rozciągnięta sektorówka z eLką w kółeczku.

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Polonia II Bytom 1-4 Szombierki Bytom (100).
Szombierki Bytom na wyjazdowym meczu PP z Polonią II Bytom - fot. fotofanatics.eu Mecz na stadionie Polonii rozgrywany był z ograniczeniem do 999 widzów i mniej więcej tylu pojawiło się tego dnia na trybunach. Szombierki dotarły w 100 osób z flagą "Duma Dzielnicy". W drugiej połowie odpalili race w sektorze gości.


Wyjazd tygodnia: 1500 fanów Pogoni w Warszawie
Oprawa tygodnia: Oprawa Zawiszy na mecz ze Stomilem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia na meczu z Pogonią:Śląsk i Lechia na meczu przyjaźni:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Koroną:
Korona Kielce na meczu z Górnikiem Zabrze:


Jagiellonia Białystok na meczu z Wisłą Kraków:


Legia na meczu PP z Ruchem:
Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Legią w Pucharze Polski:


Wisła i Śląsk na meczu PP:
Ruch Chorzów na meczu z Polonią Warszawa:
Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z MKS-em Oława:


Szombierki Bytom na wyjazdowym meczu PP z Polonią II Bytom:Zagłębie Sosnowiec na meczu z Chrobrym Głogów:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Unia Tarnów na meczu z Radomiakiem Radom:Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Flotą Świnoujście:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Unią Tarnów:


Widzew Łódź na meczuz Piastem Gliwice:
Zawisza Bydgoszcz na meczu ze Stomilem Olsztyn:
Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Mazovia Mińsk Maz. na wyjazdowym meczu z Podlasiem Sokołów:
GKS Katowice na wyjazdowym meczu z LKS-em Nieciecza:
Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Widzewem:


GKP Targówek na meczu z Lechią Tomaszów:
Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z GKS-em Bełchatów:


Elana Toruń na meczu z ROW-em Rybnik:

ROW Rybnik na wyjazdowym meczu z Elaną Toruń:


Narew Ostrołęka na meczu z Huraganem Wołomin:


Górnik Konin na wyjazdowym meczu z Unią Swarzędz:


KSZO Ostrowiec na meczu z AKS-em Busko:


Wisła Kraków na meczu koszykarek o mistrzostwo Polski:


Polonia Świdnica na meczu z Bielawianką Bielawa:


img src=0img src=Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!