Logo Generali Deyna Cup
REKLAMA

W lipcu Deyna Cup - szczegółowe informacje o turnieju

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W dniach 6-7 lipca na stadionie Legii rozegrany zostanie pierwszy międzynarodowy turniej piłkarski "Generali Deyna Cup". Turniej organizowany jest przez Fundację im. Kazimierza Deyny, przy współpracy z Legią Warszawa, Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa oraz miastem stołecznym Warszawa. Sponsorem tytularnym turnieju została Grupa Generali Polska. W turnieju wezmą udział pierwsze drużyny: Legii Warszawa, Austrii Wiedeń, Partizana Belgrad i Fluminense Rio de Janeiro.W turnieju rozegrane zostaną w sumie cztery mecze. 18 maja, podczas spotkania Legii Warszawa z Lechem Poznań ogłoszone zostaną pary eliminacyjne. Spotkania półfinałowe odbędą się 6 lipca - o godzinie 15:00 i 18:00. Finał rozegrany zostanie dzień później o godz. 15:00, natomiast mecz o 3. miejsce o godzinie 12:00.

Bilety
Do zakupu biletów nie będą wymagane karty kibica Legii. Wejściówki będzie można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony Legii (legia.com) oraz serwisu kupbilet.pl, a także w kasach klubowych. Sprzedaż rozpocznie się 13 maja.

Ceny biletów:
1-dniowe: 35 zł, 40 zł, 250 zł (VIP)
II-dniowe: 55 zł, 70 zł, 400 zł (VIP)

Więcej informacji na temat turnieju na stronie www.deynacup.com


"Na początku mieliśmy tylko marzenie, dziś mamy przyjemność poinformować Państwa o powołaniu do życia imprezy poświęconej pamięci sportowca, który symbolizuje wszystko, co w polskiej piłce najlepsze. Marzeniem Kazimierza Deyny po zakończeniu kariery była nauka dzieci i młodzieży gry w futbol w szkółkach piłkarskich. Wierzymy, że gdyby żył, byłby jednym ze współtwórców Akademii Piłkarskiej Legii, której wychowankowie grają z powodzeniem w pierwszej drużynie Legii i coraz częściej powoływani są do reprezentacji Polski. Dlatego właśnie na rozwój Akademii Legii postanowiliśmy przekazywać dochód z turnieju" – powiedział Janusz Dorosiewicz, Prezes Fundacji im. Kazimierza Deyny.

"Chciałbym, aby ten turniej pisał nowe, wspaniałe karty historii naszego klubu związane z Kazimierzem Deyną i pielęgnował pamięć o tym wybitnym, najlepszym w historii polskiego futbolu piłkarzu. Staramy się wspólnie z Fundacją oraz kibicami dbać o piękną tradycję Legii i legendę Deyny. Cieszę się, że zaproszenia do udziału w pierwszej edycję Generali Deyna Cup przyjęły tak uznane kluby i jestem przekonany, że turniej będzie stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a kibice zadbają o odpowiednią oprawę i niezapomnianą atmosferę. Moją ciekawość budzi szczególnie wizyta brazylijskiego Fluminense, które – przypomnę – jest od niedawna naszym partnerem i wizyta tego klubu to jeden z elementów szerokiej współpracy, która będzie realizowana już w najbliższym czasie" – mówi Prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski.

Sponsorem tytularnym turnieju została Grupa Generali Polska. "Generali od początku swojej działalności angażuje się w inicjatywy sportowe, które są synonimem dążenia do perfekcji i osiągania sukcesów dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy – wartości reprezentowanych przez naszą firmę. Kazimierz Deyna to najlepszy piłkarz w historii polskiej reprezentacji, o którym zagraniczni dziennikarze mówili "Generał" – tym bardziej jesteśmy dumni mogąc objąć opieką sponsorską turniej poświęcony jego pamięci" – powiedział Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce.

"Deyna był najwybitniejszym polskim piłkarzem, kochanym przede wszystkim w Warszawie. Kibice Legii dawali temu wyraz w trakcie jego kariery. Nigdy o nim zapomnieliśmy, wywieszając flagę z Jego portretem na stadionach i poświęcając Kazikowi jedną z opraw meczowych. Właśnie wśród nas zrodziła się idea budowy pomnika Kazimierza Deyny, który został całkowicie sfinansowany ze składek kibiców i odsłonięty w dziesiątą rocznicę działalności SKLW. Kibice Legii aktywnie włączą się w promowanie turnieju, by zapamiętano go jako wyjątkowe wydarzenie. Kazimierz Deyna na to zasługuje, gdyż był i na zawsze pozostanie legionistą" - mówi Leszek Mańk, Prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.


* * *

Sponsor tytularny: Generali

Sponsorzy: Adidas

Patroni medialni: WP.pl, Radio Vox, NaszeMiasto.pl, legia.com, Ströer, Legionisci.com

fot. Mishka / Legionisci.com
Bogusław Leśnodorski, Janusz Dorosiewicz (Fundacja im. Kazimierza Deyny) i Artur Olech (Generali) - fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Leszek Mańk, prezes SKLW - fot. Mishka / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.