Janusz Gol w meczu z Jagiellonią Białystok - fot. Mishka / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Janusz Gol

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu finału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław Janusz Gol opuścił boisko w 32. minucie. Piłkarz był wściekły z takiego obrotu sprawy. Jan Urban najwyraźniej doszedł do wniosku, że złość Gola powinna znaleźć ujście na murawie. Spotkanie z Jagiellonią Białystok 27-letni zawodnik rozpoczął w pierwszym składzie. Lupa LL! obserwowała, jak Gol radzi sobie na boisku.

Wiosną Gol w wielu spotkaniach przypominał osobę, która tylko udaje zawodowego piłkarza. Swoją postawą w Białymstoku piłkarz zamknął jednak usta krytykom. Trudno przypomnieć sobie, kiedy ostatni raz Gol zagrał tak dobrze. Nie dość, że przez cały mecz grał bardzo pewnie i razem z Danielem Łukasikiem rządził w środku pola, to miał udział przy dwóch bramkach.

Mogło być jeszcze lepiej, ale w 10. minucie Wladimer Dwaliszwili zmarnował rzut karny. Jedenastka został podyktowana po faulu na Marku Saganowskim. Do "Sagana" dogrywał zaś Gol. W 43. minucie znów nasz bohater podawał do Saganowskiego, po którego strzale piłka wpadła do siatki. Sędzia gola nie uznał, bo dopatrzył się spalonego. Telewizyjne powtórki pokazały jednak, że nic takiego nie miało miejsca.

Koncert gry Gol dał po przerwie. O ile w pierwszej połowie w środku pola dominował Łukasik, to po przerwie ustąpił pola starszemu koledze. Ten z dobrej strony pokazał się w 56. minucie. Znów piłka powędrowała do "Sagana". Ten obsłużył Michała Kucharczyka i było 2-0. Kropkę nad "i" Gol postawił w 64. minucie. Legionista dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym rywali. Po chwili został powalony na murawę, a sędzia podyktował rzut karny, który na trzecią bramkę zamienił Dwaliszwili.

W postawie Gola w Białymstoku trudno dopatrzyć się minusów. Pojawiają się jednak dwa pytania: dlaczego Gol kazał czekać na swój dobry występ aż tak długo? i czy równie długo będziemy czekali na jego kolejny tak dobry mecz?

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Janusza Gola (w nawiasie pierwsza + druga połowa).