Młodzież: Młode Wilki 2000 mistrzami Warszawy!

Raffi, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Mamy za sobą pierwsze rozstrzygnięcia w rozgrywkach młodzieżowych-gracze Legii 2000 trenowani przez Piotra Kobiereckiego i Karola Sielickiego dzięki wygranej 8-0 z Deltą zapewnili sobie na 4 kolejki przed końcem tytuł mistrzowski, zdobywając 55 punktów w 19 meczach. Młode Wilki 2002 na turnieju Mini EM z 4 punktami w 5 meczach awansowali do grupy "srebrnej" (miejsca 7-12 w stawce 18 drużyn) i będą kontynuować rywalizację jutro.

Delta Warszawa 00 0-8 (0-4) Legia 00
0-1 12 min. gol samobójczy (as. Michał Struzik)
0-2 18 min. Mikołaj Neuman b.a.
0-3 28 min. Mikołaj Neuman (as. Paweł Barzyc)
0-4 30 min. Kacper Michalski (as. Piotr Goljasz)
0-5 35 min. Kacper Kucharek (as. Pascal Fischer)
0-6 44 min. Paweł Barzyc (as. Mikołaj Neuman)
0-7 53 min. Nikodem Zawistowski (as. Mikołaj Zawistowski)
0-8 59 min. Mikołaj Zawistowski (as. Piotr Goljasz)

Legia: Filip Białoruski - Michał Gładysz (30' Daniel Cichocki), Michał Borychowski (50' Kacper Michalski) - Kacper Michalski (30' Nikodem Zawistowski), Mikołaj Zawistowski, Michał Struzik (30' Kacper Kucharek), Paweł Barzyc (45' Michał Struzik), Piotr Goljasz (30' Pascal Fischer) - Mikołaj Neuman (45' Piotr Goljasz)
Nie grali: Antoni Zaborowski (kontuzja-stłuczenie) i Jakub Sinior (mecz w starszym roczniku);
W rundzie jesiennej w drużynie występowali również: Tomasz Warszawski, Krystian Kisielewicz, Piotr Zieliński i Sebastian Blok.
Trenerzy: Piotr Kobierecki i Karol Sielicki

Legioniści jeden z meczów (ze Świtem) rozegrali już awansem i wiadomo było, że ewentualne zwycięstwo nad Deltą (na jesieni było 1-0, choć głównie z uwagi na dużą nieskuteczność naszego zespołu) da im tytuł mistrzowski. Mimo sporej ilości zmian w składzie wyjściowym podopieczni Piotra Kobiereckiego zdominowali od pierwszych minut grę, utrzymując się swobodnie przy piłce. Choć nieco ospała momentami postawa nie skutkowała zrazu dużą ilością strzałów, gospodarze postanowili wyręczyć naszych graczy ofensywnych i sami otworzyli worek z bramkami w 12. minucie. Od tego momentu bramki padały już do kilka minut.

Turniej Mini-EM (rocznik 2002)

Sparingi przedturniejowe:
Legia 0-0 i 0-1 Karpaty Lwów
Legia 2-1 Banik Sokolov (Gole: Patryk Peda i Aleksander Stawiarz)

- Mecze grupy eliminacyjnej:
Legia 1-1 FC Budapeszt (Gol: Kornel Toczyski as. Patryk Peda)
Legia 0-7 Ajax Amsterdam
Legia 0-2 Paris Saint-Germain
Legia 0-5 Team Europa DTFS
Legia 2-1 AGF Aarhus (1-1 Maciej Zambrzycki as. Kornel Toczyski, 2-1 Kornel Toczyski as. Patryk Peda)

- Mecze o miejsca 7-12 ("grupa srebrna"):
Legia 1-6 MSK Żylina (dla Legii: 1-2 Patryk Peda)

W niedzielę mecze z: Tottenham Hotspur, SS Lazio, Karpatami Lwów i PSG.

Legia: Gabriel Skiba - Jakub Noga, Franciszek Majewski, Patryk Peda, Jakub Łyś, Maciej Kruszewski, Kornel Toczyski, Aleksander Stawiarz, Maciej Zambrzycki, Michał Janowicz, Grzegorz Skrzos, Jacek Kowalski

III Turniej "Sokolika" w Starym Sączu (rocznik 2003):

Młode Wilki 2003 awansowały do ćwierćfinału turnieju Sokolika w Starym Sączu. Legioniści wygrali wysoko mecze z AP Mam Talent Krzeszowice i Sandecja Nowy Sącz, natomiast w meczu ze słowackim Slovanem Bratysława, mimo początkowego prowadzenia 3-0 ,w ciągu 7 ostatnich minut nasi zawodnicy dali sobie wydrzeć zwycięstwo. W 1/4 finału podopieczni Daniela Myśliwca zmierzą się z Glinikiem Gorlice.

- Mecze grupowe Legii:
Legia 3-4 Slovan Bratysława
Legia 16-0 AP Mam Talent Krzeszowice
Legia 6-1 Sandecja Nowy Sącz

Legia 2003 na turnieju w Starym Sączu:
Patryk Kurzajewski - Maciej Balcerak, Aleksy Hoduń, Ernest Kozłowski, Jakub Kowalski, Jan Olszewski, Patryk Pierzak, Adrian Potaczała, Mikołaj Randak, Filip Szewczyk, Marcel Ślusarczyk, Tomasz Wysocki.