REKLAMA

Polonia bez licencji, Śląsk może grać w pucharach

Redakcja, źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu 28 maja rozpatrzyła odwołania ośmiu klubów Ekstraklasy od decyzji z dnia 15 maja 2013 roku. Najważniejszą decyzją było utrzymanie w mocy uchwały o nie przyznaniu Polonii Warszawa licencji na grę w Ekstraklasie i w europejskich pucharach w sezonie 2013/2014. Poniżej pełny komunikat:

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła:

1. Utrzymać w mocy uchwałę o nie przyznaniu Polonii Warszawa licencji na grę w Ekstraklasie i w europejskich pucharach w sezonie 2013/2014 w związku niespełnieniem przez klub kryteriów F-04 i F-06. Klub posiada przeterminowane zobowiązania wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, zawodników itd. Ponadto Klub nie przedstawił wiarygodnego dokumentu "Przyszła Informacja Finansowa".

2. Zmienić uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nie przyznaniu licencji Śląskowi Wrocław na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014 w ten sposób, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przyznaje Klubowi licencję na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014.

Jednocześnie komisja nałożyła na klub karę pieniężną w wysokości 100 000 zł w związku z niespełnieniem kryterium F-06. Uzupełnienie założeń Przyszłej Informacji Finansowej (PIF) wymagane zapisami Podręcznika nastąpiło dopiero w trakcie trwania procedury odwoławczej a nie na etapie prac Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

3. Zmienić uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nie przyznaniu licencji Wiśle Kraków na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014 w ten sposób, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przyznaje Klubowi licencję na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014. Jednocześnie Komisja ukarała Klub karą pieniężną w wysokości 20 000 zł w związku z niespełnień kryterium F-06. Uzupełnienie założeń Przyszłej Informacji Finansowej (PIF) wymagane zapisami Podręcznika nastąpiło dopiero w trakcie trwania procedury odwoławczej a nie na etapie prac Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

4. Zmienić uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nie przyznaniu licencji Górnikowi Zabrze na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014 w ten sposób, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przyznaje Klubowi licencję na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014.

Jednocześnie Komisja utrzymała w mocy uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nałożeniu kary zakazów rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym średnio kwotę 25 000 zł brutto miesięcznie w związku z naruszeniem kryteriów F-04 i F-06 Podręcznika.

Komisja ukarała Klub karą pieniężną w wysokości 20 000 zł w związku z nie przedłożeniem w terminie umowy na wykorzystanie alternatywnego stadionu na potrzeby rozgrywek w Europejskich Pucharach.

Komisja przekazała do rozpoznania odwołanie Klubu od kary zakazu transferów do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

5. Utrzymać w mocy uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych nakładającą na Widzew Łódź karę zakazu rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym średnio kwotę 5 000 zł brutto miesięcznie.

Komisja przekazała do rozpoznania odwołanie Klubu od kary zakazu transferów do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

6. Przekazać do rozpoznania odwołanie Piasta Gliwice od kar finansowych do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

7. Utrzymać w mocy uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nałożeniu na Klub Zagłębie Lubin nadzoru infrastrukturalnego w sezonie 2013/2014.

8. Przekazać do rozpoznania odwołanie Pogoni Szczecin od kar finansowych do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN zgodnie z właściwością.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.