Aleksander Jagiełło - fot. Woytek / Legionisci.com

U-19: Polska 0-1 Hiszpania

Fumen, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 0-1 z Hiszpanią w spotkaniu w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 27. minucie Fede Vico, który pokonał legionistę Oskara Pogorzelca. Całe zawody przeciwko Hiszpanom rozegrał Aleksander Jagiełło, a Kamil Kurowski występował przez całą drugą połowę. Rywale grali od 68. minuty w osłabieniu - Álvaro Vadillo ujrzał czerwoną kartkę.

Następny mecz biało-czerwoni rozegrają 7 czerwca o godz. 18:00 z Chorwacją. Natomiast trzy dni później przeciwnikiem będzie reprezentacja Grecji. Awans do ME do lat 19 wywalczy tylko zwycięzca grupy.

el. ME U-19 (II runda): Polska 0-1 Hiszpania
0-1 27 min. Fede Vico

Polska: 12. Oskar Pogorzelec - 4. Tomasz Kędziora, 2. Gracjan Horoszkiewicz, 6. Lukas Klemenz, 3. Adrian Liberacki - 8. Łukasz Kacprzycki (61 min. 17. Dariusz Formella), 9. Radosław Murawski (73 min. 11. Kamil Zieliński), 16. Sebastian Mrowca, 18. Martin Kobylański (46 min. 7. Kamil Kurowski), 13. Aleksander Jagiełło - 10. Mariusz Stępiński.

Hiszpania: 13. Rubén Blanco (54, 1. Alfonso Herrero) - 2. Héctor Bellerín, 18. Jaime Sánchez, 5. Borja López, 3. Francisco Varela - 11. Moisés Gómez (83, 12. Santiago Mina), 6. José Rodríguez, 4. Pablo Íñiguez, 10. Fede Vico (73, 16. Rubén Duarte), 7. Álvaro Vadillo - 15. Iker Hernández.

żółte kartki: Formella - Vadillo.
czerwona kartka: Álvaro Vadillo (68. minuta, Hiszpania, za drugą żółtą).