fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Urban: To dla mnie zaszczyt

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jan Urban (trener Legii): Fajnie się wszystko ułożyło. Czuliśmy niedosyt po Pucharze Polski. Zdobyliśmy go, ale porażka wszystko przytłumiła. Nastawiliśmy się na kontrataki, bo wiedzieliśmy, że Śląsk będzie chciał wygrać. I to nam dało wiele sytuacji. Drużyna zagrała z czystą głową, bez presji, i było to widać. Nie spodziewałem się jednak aż tak wysokiej wygranej.

Mecz układał się dla nas dobrze i w pewnym momencie Śląsk odpuścił. Gol na 1-0 nas jeszcze wzmocnił. Wszystko ułożyło się pięknie.

Powoli dociera do nas, że jesteśmy mistrzami Polski. Siedziałem na ławce spokojnie i patrzyłem na trybuny. To zaszczyt grać dla takich kibiców. Niech moi piłkarze pamiętają, że to są piękne dla nich chwile i bardzo ważne momenty w ich życiu.

Nigdy nie ukrywałem po co wróciłem do Legii. Zastałem tu lepszą drużynę, niż w 2007 r. Zawsze podchodziłem z szacunkiem do rywali, bo w każdej lidze jest bardzo trudno być najlepszym. Wiedziałem też, że wchodzę do drużyny po złych przeżyciach z poprzedniego sezonu. Dybał na nas Lech Poznań, ale mistrzostwo jest nasze.

Będę rozmawiał z prezesem. W Warszawie czuję się dobrze. Tu zawsze chce się wygrywać. Możemy coś osiągnąć, ale potrzebujemy wzmocnień, żeby wyjść z twarzą z eliminacji do Ligi Mistrzów.

Jeśli Jakub Kosecki dostanie ofertę, która będzie dla nas korzystna finansowo, to po raz kolejny okaże się, że nie ma zawodników nie na sprzedaż. Tu dużo do zrobienia ma Ekstraklasa. Może niech będzie mniej, ale lepiej. U nas też są utalentowane dzieci. Nasza liga naprawdę może być zdecydowanie mocniejsza.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.