REKLAMA

Cierzniak: Ojamaa to może być materiał na gwiazdę ligi

Bodziach, źródło: weszlo.com - Wiadomość archiwalna

Legia zakontraktowała grającego ostatnio w lidze szkockiej Henrika Ojameę. "To bardzo szybki zawodnik, więc myślę, że do Legii będzie pasował idealnie. Naprawdę będą mieli z niego pociechę, o ile szybko przyzwyczai się do warunków Ekstraklasy" - mówi dla Weszło golkiper Dundee, Radosław Cierzniak.

"Ojamaa, tak jak Ljuboja, też potrafi się utrzymać przy piłce. Przy tym jest taki - jakby to powiedzieć - postawny, dobrze zbudowany. Kiedy zagrywali mu na ścianę, on albo piłkę trzymał, albo odwracał się z obrońcą na plecach. Wystrzelił w ostatnich dwóch-trzech miesiącach, kiedy zdobył kilka bramek" - mówi weszlo.com Cierzniak.

Polski bramkarz jest pod wrażeniem gry 22-letniego zawodnika i uważa, że w polskiej lidze Ojamaa może zdobyć ponad 10 bramek w sezonie. W Szkocji zaliczył 16 asyst i 4 gole. "Według mnie, może strzelić nawet więcej. Ma 22 lata i całe piłkarskie życie w zasadzie jest przed nim. W Motherwell na pewno należał do wyróżniających się postaci, a w Legii pewnie z czasem będzie jeszcze lepszy. To może być materiał na gwiazdę ligi, tylko - mówię - trudno mi ocenić, jak się odnajdzie w Warszawie i jak się będzie rozwijał" - mówi.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.