REKLAMA

Legia zapłaciła za Ojameę 300 tys. funtów. Lech oferował więcej

Bodziach, źródło: okiemsnajpera.przegladsportowy.pl - Wiadomość archiwalna

Po tym jak Legia pozyskała Henrika Ojameę, w mediach pojawiło się mnóstwo informacji dotyczących tego, że Legia "podebrała" zawodnika, z którym wcześniej negocjował Lech. Z Poznania płynęły wieści, że Lech po prostu nie zamierza przepłacać i za Estończyka zaoferował Szkotom mniejszą kwotę odstępnego. Jak informuje dziennikarz Przeglądu Sportowego, Adam Dawidziuk, było... dokładnie odwrotnie.

Dawidziuk przekonuje, że Ojamaa był już dogadany z Legią, a klub z Łazienkowskiej zaoferował Motherwell 300 tysięcy funtów na co Szkoci przystali. Piłkarz przeszedł testy medyczne w stolicy i był gotowy do podpisania kontraktu, kiedy... do akcji wkroczyli poznaniacy, podbijając stawkę do 330 tys. funtów. Na nic to się zdało, bowiem ofensywny zawodnik był już zdecydowany na grę w Legii, z którą może zagrać o Ligę Mistrzów i dostanie prawdopodobnie także wyższą pensję niż miałby w Lechu.

Motherwell długo zastanawiał się nad ofertą Lecha (lepszą dla nich), ale przystał na tę z Legii, bo tak chciał sam zawodnik. "Właśnie przez ten ostatni zryw negocjacyjny Kolejorza stołeczny klub poinformował oficjalnie o podpisaniu umowy dopiero o 23:30 [Legia była dogadana z Ojamaą już przed 16]" - czytamy na blogu Adama Dawidziuka.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.