Bogusław Leśnodorski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Budżet Legii może wzrosnąć do 100 milionów

Bodziach, źródło: Warszawa.sport.pl - Wiadomość archiwalna

Według informacji Warszawa.sport.pl, w przyszłym sezonie budżet Legii może wynieść nawet 100 milionów złotych. Legia planuje zwiększyć przychody ze wszystkich możliwych źródeł - od sponsorów, z transmisji telewizyjnych, wpływów reklamowych, sprzedaży biletów oraz pamiątek. "W każdym z tych elementów zakładamy wzrost o 10-20 procent" - mówi Bogusław Leśnodorski.
Legia przed nowym sezonem znowu otrzyma finansowe wsparcie od ITI. "W nowym sezonie wydamy mniej więcej tyle, co w poprzednim, ale zarobimy więcej i będziemy bliżej zbilansowania budżetu. Uda się to jednak dopiero w sezonie 2014/15" - mówi prezes klubu. Na Łazienkowską nie trafią piłkarze sprowadzeni za miliony euro. "Stać nas na wydatek kilkuset tysięcy, ale w taki sposób, by później sprzedać za dwa-trzy razy więcej" - dodaje.

Wiadomo, że od nowego sezonu w Legii obowiązywać będzie nowy system premiowania. Do tej pory piłkarze otrzymywali po 150 tysięcy złotych za wygraną u siebie, po 200 tys. za wygrane na wyjazdach i 250 tysięcy za wygraną przynajmniej różnicą trzech bramek. Za wywalczenie Pucharu Polski otrzymali dodatkowo 30 procent premii za mistrzostwo. To ustalenia podpisane przez poprzedni zarząd klubu. Leśnodorski zapewnia, że w nowym sezonie premie nadal będą wysokie, ale za krajowe trofea będzie mniej do zarobienia niż do tej pory. "Kwoty za sukcesy w europejskich pucharach, czyli awans do grupy Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej i potem za mecze grupowe, będą naprawdę wysokie" - mówi Warszawa.sport.pl.

Prezes Legii chce także ujednolicić tzw. "wyjściówki" - od rozgrywek 2013/14 każdy otrzymywać będzie z tego tytułu tyle samo.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.