REKLAMA
REKLAMA

Ernest Waś dyrektorem wykonawczym Akademii

Bodziach, źródło: legia.com / Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Ernest Waś został dyrektorem wykonawczym Akademii Piłkarskiej Legii i będzie odpowiedzialny za całokształt działalności szkółki piłkarskiej naszego klubu. W latach 2005-08 Waś był asystentem trenera, m.in. Młodych Wilków 1992, następnie w latach 2008-11 prowadził legijną młodzież z rocznika '98, a jesienią 2011 roku - Młode Wilki 2001. Na stanowisku dyrektora Akademii Piłkarskiej Legii zastąpił z dniem 1 czerwca Krzysztofa Ziętka.

"Cieszymy się z kolejnego 'transferu'. Tym razem wzmocniliśmy Akademię Piłkarską doskonałym fachowcem, jakim niewątpliwie jest Ernest. Mamy nadzieję, że z jego pomocą szkolenie młodzieży w Legii znajdzie się na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas" – powiedział prezes Bogusław Leśnodorski. Waś przez ostatnie półtora roku pracował w FCB Escola Varsovia, gdzie był ostatnio koordynatorem generalnym wszystkich 4 ośrodków FCB EV w Warszawie.

Dyrektorem sportowym Akademii pozostał Jarosław Wójcik.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.