REKLAMA

Podoliński: Będziemy mieli prawo do drugiego wyboru piłkarzy Legii

Bodziach, źródło: weszlo.com - Wiadomość archiwalna

Zgodnie z zapowiedziami Legia będzie ściśle współpracować z Dolcanem Zabki. Klub z Łazienkowskiej zamierza ogrywać w I-ligowym zespole swoją zdolną młodzież. "Jesteśmy po rozmowach z Legią i mam nadzieję, że sfinalizujemy je do przyszłego tygodnia. Ustaliliśmy z prezesem Leśnodorskim, że będziemy mieli prawo do pierwszego wyboru jego piłkarzy. To znaczy drugiego – bo pierwszy jest Piast Gliwice" - mówi Weszło.com Robert Podoliński, trener Dolcanu.

"Mam nadzieję, że osiągniemy to porozumienie, bo wszystko zmierza w dobrym kierunku, a Cichocki przetarł szlaki. Teraz czekamy na niego z niecierpliwością, ale wiemy, że jest wiele klubów w Ekstraklasie, które dałyby mu pograć więcej niż Legia. Teraz ten klub nie traci jednak z oczu swoich najbardziej utalentowanych piłkarzy, jak było z Robertem Lewandowskim" - mówi trener Dolcanu.

Podoliński zauważa, że w Legii selekcja prowadzona jest bardzo dobrze, ale i tak... do Ząbek nie trafiało zbyt wielu "oszlifowanych" piłkarzy. "Przez dwa lata nie dostałem ani jednego piłkarza, który zbliżyłby się poziomem do Cichockiego. Ta szkółka też jednak ewoluuje, udoskonalają metody treningowe i szkolą coraz lepszych piłkarzy. W tym ostatnim rzucie, po Rybusie, Borysiuku i Żyrze, trafiło się kilku ciekawych zawodników, jak choćby Długołęcki, Mikita... I to chyba tyle. Szczególnie Mikita miałby spokojnie miejsce w naszym zespole" - mówi w rozmowie z weszlo.com.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.