Na stadionach: Ligowe ostatki

Dzisiejszy odcinek kończy "Na stadionach" w sezonie 2012/13 i obejmuje ostatnie spotkania niższych klas rozgrywkowych. Niebawem rozpoczniemy "NS" 2013/14, więc przerwa będzie wyjątkowo krótka. A co działo się w ostatni weekend? Na pierwszy plan wysuwają się pojedynki na Podkarpaciu.
Fani Igloopolu po wygranej w derbach z Wisłoką byli już pewni awansu, tymczasem w ostatniej kolejce nie zdołali zremisować przed własną publicznością (ten wynik dałby im awans). Po przegranym meczu kibice próbowali dobrać się do sędziów i ekipy przyjezdnej. Skończyło się na wybiciu szyb w autokarze.

Wisłoka tymczasem niespodziewanie wykorzystała potknięcie Igloopolu i zwyciężyła w Ropczycach, a po meczu awans na murawie świętowało kilkadziesiąt osób. Trzeba przyznać, że Wisłoka w bardzo słabej liczbie, jak na stawkę meczu i minimalną odległość (15 km).

Do II ligi awansowała Stal Mielec, której kibice pokazali się na ostatnim meczu z dobrej strony. Podczas ostatniego meczu sezonu z Górnikiem Piaski awans do III ligi świętowali kibice Szombierek Bytom. Z B do A klasy awansowali tymczasem zawodnicy Wiary Lecha - drużyny składającej się z kibiców "Kolejorza". Awans zapewniła im wygrana w ostatniej kolejce, kiedy to lechici zaprezentowali flagi w asyście rac.

Najlepiej na wyjeździe pokazali się fani Polonii Przemyśl, którzy - wraz ze zgodami - w bardzo dobrej liczbie zawitali do Sanoka. Przyzwoicie wypadli fani MKS-u Ciechanów w Ostrołęce. Z opraw meczowych wyróżnić można kolejną choreografię kibiców GKP Targówek, którzy mimo skromnego młyna, ultrasują na poziomie.

Niższe ligi:

Stal Sanok - Polonia Przemyśl (393).
Bardzo dobry wyjazd Polonii do Sanoka. Wraz z ekipą z Przemyśla pojawiły się Wisła (130) i Stalówka (80). Gospodarzy w młynie dwustu.

Orzeł Przeworsk - Karpaty Krosno (145).
W Przeworsku stawiło się 95 fanów Karpat, wspieranych przez Stal Rzeszów (50).

GKS Abramów - GKS Górnik 1979 Łęczna (110).

Bocheński KS - Hutnik Kraków (100).
Gospodarze to FC Wisły, więc nic dziwnego, że zaprezentowali malowane płótno "AGB" i odpalili nad nim kilka rac. Wraz z nimi Unia Tarnów (25). Hutnika 100 osób.

Korona Ostrołęka - MKS Ciechanów (98).
Bardzo dobry wyjazd MKS-u do Ostrołęki. Wspierało ich 25 fanów Bugu Wyszków.

Orzeł Rudnik - Stal Gorzyce (90).
KS Nasutów - Górnik 1979 Łęczna (80).

Błętkitni Ropczyce - Wisłoka Dębica ().
Fani Wisłoki nie spodziewali się, że po przegranych derbach ich zespół może jeszcze wywalczyć awans. A jednak. Igloopol, któremu do awansu wystarczał remis, przegrał u siebie w ostatniej kolejce 0-1, a Wisłoka wygrała w Ropczycach 4-3. Po końcowym gwizdku meczu w Ropczycach fani z Dębicy świętowali awans na murawie.

Błękitni Stargard Szczeciński - Gryf Słupsk (70).
Tygrys Huta Mińska - Mazovia Mińsk Maz. (60).

Łada Biłgoraj - Unia Hrubieszów (100).
Unia na tym meczu wspierana przez Hetmana pojawiła się w 100 osób. Po meczu Łada przybiła układ ze Stalówką.

Czarni Jasło - Stal Sanok (50).
Stal przyjechała do Jasła, mimo zamkniętego sektora gości. Zaznaczyli swoją obecność kilkoma okrzykami zza ogrodzenia i po przerwie wrócili do Sanoka.

Wilga II Garwolin 3-0 Amur Wilga (50).
Fani z Wilgi przyjechali w 50 osób, w tym HHC (3). W drugiej połowie odpalili trochę pirotechniki.

Glinik Gorlice - Podhale Nowy Targ (40).
Na tym meczu Fani Glinika zebrali się w 120 osób. Na trybunach także po 40 fanów Unii Tarnów i Podhala Nowy Targ.

Limanovia Limanowa - Granat Skarżysko-Kamienna (13).
Wkra Pomiechówek - Drukarz Warszawa (9).

GKP Targówek - Włókniarz Zelów (0).
Gospodarzy w młynie 30, z dobrym dopingiem tylko przez pierwszych 15 minut. W drugiej połowie zaprezentowali dwie sektorówki przedstawiające rycerza z tarczą w barwach klubowych oraz hasło "Honor twój, imię i chwała pozostaną wieczne. Targówek Warszawa". Całość uzupełniły flagi na kiju stylizowane na rycerskie proporce.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.