Jakub Arak zdobył już 4 gole w turnieju finałowym MPJ - fot. Mishka

MPJ: Cracovia 1-1 Legia

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi Legii Warszawa zremisowali z Cracovią 1-1 w drugim meczu finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów. Legioniści objęli prowadzenie w 57' minucie po bramce Jakuba Araka, a rywale wyrównali pięć minut później z rzutu karnego. W poniedziałek w ostatnim meczu Legia zagra z Ruchem Chorzów.

Fotoreportaż z meczu - 13 zdjęć

Cracovia 1-1 (0-0) Legia Warszawa 94/5/6
0-1 - 57' Jakub Arak (as. Grzegorz Tomasiewicz)
1-1 - 62' Michał Dudek (karny po zagraniu ręką Wojciecha Kochańskiego)

Strzały (celne):
- I połowa: Cracovia 6 (4) - Legia 9 (6)
- II połowa: Cracovia 4 (4) - Legia 2 (1)

Cracovia: Damian Drzewiecki - Konrad Łucarz, Michał Dudek Ż, Patryk Moskal - Filip Dobosz (77' Tomasz Dudek), Paweł Jaroszyński, Dawid Gala (55' Paweł Piątek CZ), Bartosz Kapustka, Krzysztof Szewczyk - Mateusz Wdowiak, Krzysztof Ropski (84' Mariusz Panek)

Najlepszym graczem drużyny Cracovii wybrano Mateusza Wdowiaka.

Legia: Oskar Pogorzelec - Jan Grzesik, Wojciech Kochański Ż, Konrad Budek Ż, Kamil Rozmus - Łukasz Turzyniecki, Tomasz Gródek (46' Patryk Sokołowski), Bartłomiej Kalinkowski (70' Norbert Misiak), Grzegorz Tomasiewicz, Kamil Mazek (56' Robert Bartczak) - Jakub Arak (59' Daniel Rosiński)

Najlepszym graczem drużyny Legii wybrano Grzegorza Tomasiewicza

Przez pierwszą godzinę gry lekką przewagę mieli legioniści, którzy poza końcówką pierwszej odsłony (groźny strzał Szewczyka po akcji najlepszego w Cracovii Mateusza Wdowiaka) skutecznie spychali Cracovię do obrony, okazji nie wykorzystali jednak: Mazek, Turzyniecki, Arak, Kalinkowski i dwukrotnie Tomasiewicz. Dopiero w 55. minucie zespołowa akcja Bartczak - Kalinkowski - Tomasiewicz pozwoliła Arakowi na zdobycie prowadzenia dla Legii (i strzelenie swojego 4. gola w turnieju). Chwilę wcześnie to Szewczyk próbował ponownie zaskoczyć Pogorzelca, trafiając w niego z 14 metrów w zamieszaniu podbramkowym. Niestety, już po 5 minutach Kochański leżąc na ziemi został trafiony piłkę w rękę, i sędzia podyktował "jedenastkę", pewnie zamienioną na gola przez Michała Dudka. Od tego momentu, i wraz ze zmianami w składzie Legii, wiatr w żagle zyskiwali krakowianie, choć dopiero w ostatnich minutach zdołali oddać groźny strzał z rzut wolnego, odbity na rzut rożny przez Pogorzelca. Na 2 minuty przed końcem za obrażanie arbitra boisko opuścił rezerwowy napastnik Cracovii Paweł Piątek, ale było to na tyle późno, że nie zmieniło obrazu gry.

Po tym meczu sytuacja Legii nie jest doskonała, ponieważ zajmuje drugie miejsce z gorszym bilansem bramek od Cracovii. Aby wywalczyć mistrzostwo legioniści muszą wygrać większą ilością bramek niż Cracovia z Arką Gdynia.