Turniej kibiców Legii w Rembertowie - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA

Turniej kibiców Legii w Rembertowie: Wygrana Tradycji Pokoleń

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę w Rembertowie, na boiskach Strefy Sportu, odbył się turniej piłkarski, w którym wzięło udział 28 grup kibicowskich Legii Warszawa. Organizacja turnieju stała na najwyższym poziomie, a na miejscu pojawiło się około tysiąca fanów naszego klubu. Najlepszą ekipą została Tradycja Pokoleń, zwyciężając w finale 3-2 Strefę Sportu.

Fotoreportaż z turnieju - 134 zdjęcia Sylwii

Od rana grupy kibiców w białych koszulkach ciągnęły w stronę boisk przy ulicy Strażackiej w Rembertowie. Chwilę po godzinie 10 kapitanowie drużyn zostali poinformowani o najistotniejszych sprawach organizacyjnych. W końcu na boiska wyszły pierwsze drużyny, a sędziowie dali znak do rozpoczęcia rywalizacji. "To ma być zabawa, nie chcemy poważniejszych kontuzji" - przypominali organizatorzy. Pomiędzy kolejnymi komunikatami puszczano muzykę - nie brakowało legijnych kawałków hip-hopowych ekip, np. HG, Bonusa RPK czy Chady.

Poza dwoma głównymi boiskami, kibice mogli przygotowywać się do meczów na boiskach bocznych. Każda ekipa otrzymała po dwie zgrzewki wody, a osoby towarzyszące mogły zakupić schłodzone piwko w przystępnej cenie. Do tego cały czas działał grill z kiełbaskami, a fani mogli na miejscu zamawiać pizzę z zaprzyjaźnionej pizzerii. Podczas imprezy można było także kupić bilety na turniej Deyna Cup.

Zespoły zostały podzielone na cztery grupy i rywalizowały systemem każdy z każdym. Z każdej 7-zespołowej grupy do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. Mecze w fazie grupowej trwały 5 minut, a grano po 5 zawodników w polu plus bramkarz. Część drużyn prezentowała swoje okrzyki bojowe, a pozostali dopingowali rywalizujących na boisku. Nie brakowało też odpalanej co jakiś czas pirotechniki. Palące słońce sprawiało, że zaraz po meczach fani chowali się w cieniu drzew, gdzie przygotowane zostały stoły i ławy. Organizacyjnie wszystko zapięte było na ostatni guzik - brawo!

Drużyny zostały podzielone na następujące grupy:
Grupa A: Rembertów, Bielany, Ekipa Sportowa, Rakowiec, Capital City, Krewcy Legioniści.com, Warszawscy Fanatycy
Grupa B: Grochów, Nieznani Sprawcy, Sulejówek, Tradycja Pokoleń, UZaLeżnieni, Ostrołęka, Bródno
Grupa C: Gocław, White Legion, Wesoła, Szydercy, Ursus, Mława, Białołęka
Grupa D: WJB, Siedlce, Targówek, Zachodnia Koalicja, Mokotów, Strefa Sportu, Ząbki

Faza grupowa zakończyła się około godziny 15. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się faza pucharowa, w której na placu boju pozostało 8 najlepszych kibicowskich drużyn: Ekipa Sportowa, Targówek, Tradycja Pokoleń (po dodatkowym meczu z Sulejówkiem), Grochów, Gocław, Wesoła, Warszawscy Fanatycy i Strefa Sportu. Zwycięzcy turnieju, a także najlepszy zawodnik i bramkarz otrzymali pamiątkowe puchary.

Końcowa Kolejność:
1. Tradycja Pokoleń
2. Strefa Sportu
3. Targówek
4. Wesoła

Najlepszy zawodnik: Piotrowski "Szczur" (Gocław)
Najlepszy bramkarz: Kubiak (NS)

fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.