2013-06-24 Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych, Grudziądz, 1994, Młode Wilki, młodzież - fot. Legionisci.com

Legia Warszawa Mistrzem Polski Juniorów Starszych

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa w tym roku całkowicie zdominowała krajowe rozgrywki. Po tytule mistrzowskim w Ekstraklasie i Młodej Ekstraklasie przyszła pora na złote medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych! W ostatnim dniu finałowego turnieju rozgrywanego w Grudziądzu Legia pokonała Ruch Chorzów 2-1, a Cracovia uległa Arce Gdynia aż 1-5. Takie rozstrzygnięcia zagwarantowały legionistom mistrzostwo. Królem strzelców turnieju został Jakub Arak. Gratulujemy!

Fotoreportaż z meczu i dekoracji - 58 zdjęć

Legioniści objęli prowadzenie w 20. minucie, kiedy to dośrodkowanie Grzesika wykorzystał główką
Kamil Rozmus. Niezłe okazje mieli też Grzegorz Tomasiewicz i Bartłomiej Kalinkowski. W 43. minucie na 2-0 podwyższył właśnie Kalinkowski, który dobił uderzenie Roberta Bartczaka. Po przerwie Legia nie forsowała tempa, nie chciała się zbytnio odkrywać. Ruch oddawał sporo strzałów z dystansu, ale większość nie była groźna. Ze strony Legii najbliżej zdobycia gola był w 83. minucie Bartczak, którego uderzenie odbił z trudem na róg Dastin Majchrzak.

Jest to kolejny mecz drużyny opartej przede wszystkim na roczniku 1994. Dwa lata temu ta sama drużyna zdobyła srebro w Gdyni.

Legia Warszawa 2-1 (2-1) Ruch Chorzów
1-0 - 20' Kamil Rozmus
2-0 - 43' Bartłomiej Kalinkowski
2-1 - 45' Sebastian Kopeć

Legia: Pogorzelec - Grzesik, Kochański, Budek, Rozmus - Bartczak (90' Fabiszewski), Sokołowski (62' Misiak), Kalinkowski (81' Janusiewicz), Tomasiewicz, Rosiński (46' Turzyniecki) - Arak

żółte kartki: Rozmus, Misiak, Rosiński (Legia)

Najlepszy zawodnik meczu w Legii: Tomasiewicz.
Najlepszy zawodnik Ruchu w meczu: Dastin Majchrzak (bramkarz)