fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ojamaa: Gdyby decydowały pieniądze poszedłbym do innej ligi

Bodziach, źródło: Warszawa.sport.pl - Wiadomość archiwalna

Henrik Ojamaa trafił do Legii, mimo że dość mocno o piłkarza zabiegał Lech, który zresztą oferował piłkarzowi większą gażę. Jak przekonuje ofensywny zawodnik z Estonii, wpływu na jego decyzję nie miały kwoty w kontrakcie. "Gdy zmienia się klub nie można patrzeć wyłącznie na cyfry. To decyzja wieloaspektowa.
Gdyby decydowały pieniądze poszedłbym do innej ligi, bo też miałem taką możliwość. Ale spodobała mi się wizja klubu. Legia jest ambitna" - mówi w rozmowie z Warszawa.sport.pl Ojamaa.

Estończyk mówi także, że najlepiej na boisku czuje się za plecami napastnika, jako 'dziesiątka'. "Tam jest mało miejsca, trzeba mieć dobrą technikę i gra tam daje dużą przyjemność. Tam byłem najczęściej ustawiany w Motherwell. Czasem na skrzydle, gdzie trener chciał wykorzystać szybkość i drybling. To zresztą ważne, by piłkarz był 'wielofunkcyjny'" - mówi zawodnik Legii.

Ojamaa bardzo dobrze wypadł w testach szybkościowych w Legii i przekonuje, że chociaż na pozór wygląda jakby grał przede wszystkim fizycznie, preferuje zupełnie inną grę. "Bardzo lubię mieć piłkę przy nodze, zmieniać tempo gry, kierunek akcji. Taka gra dobrze mi wychodziła w Szkocji" - dodaje.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.