2013-06-28 Dusan Kuciak, Wojciech Skaba, Igor Berezowski, zgrupowanie, Bad Zell - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
REKLAMA

"Tu jest boisko, zapraszam"

Małgorzata Chłopaś, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W piątkowy poranek na boisku treningowym pojawił się wreszcie Ivica Vrdoljak, który jeszcze w Warszawie doznał urazu Achillesa. Chorwat aż przebiera nogami żeby wrócić do zajęć z drużyną i sztab medyczny musi go mocno hamować. Po wczorajszym rozruchu na siłowni Ivica kolejny raz zasygnalizował, że nic go nie boli, dlatego testowo pozwolono mu odbyć indywidualny trening na murawie. - O, witamy nowego piłkarza w Legii - ucieszył się na widok Ivo Marko Suler. - W końcu dotarł pan na trening. Tu jest boisko, murawa, zapraszamy - śmiał się Słoweniec.

Fotoreportaż z treningu - 38 zdjęć

fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Vrdoljak biegał samotnie dookoła boiska, indywidualnie ćwiczył także Daniel Łukasik, który narzeka na ból mięśniowy. Obaj legioniści będą musieli jeszcze trochę poczekać na powrót do pełnych obciążeń na treningach. Pod koniec piątkowych porannych zajęć z boiska zszedł z kolei Mateusz Długołęcki. "Długi" z grymasem bólu usiadł na ławce pod klubowym budynkiem i natychmiast przyłożył do uda opakowanie z lodem. - Boli mnie dwójka - powiedział. Do końca nie wytrwał także Raul Bravo.

Legioniści, jak zawsze na dzień przed grą testową, ćwiczyli w piątek siłę i dynamikę. Sztangę podnosił już także Helio Pinto, który od dziś normalnie będzie ćwiczył z drużyną. Technice podrzutów przyglądał się Jan Urban, który kilka razy zwracał swoim piłkarzom uwagę na odpowiedni rozstaw dłoni na sztandze. - Mówię wam jak trzymać sztangę i zapamiętajcie to na całe życie. To zresztą powinno być oczywiste - mówił trener. Urban hamował Henrika Ojaamę, który zbyt szybko podrzucał ciężary. - Podnosisz ją z ziemi wolno, a później dynamicznie stajesz na palcach - pouczał byłego gracza Motherwell Cesar.

Zajęcia siłowe trwały godzinę, potem piłkarze ćwiczyli akcję dwóch na jednego, a następnie dośrodkowania.

Fotoreportaż z treningu - 38 zdjęć

fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.