Wladimer Dwaliszwili - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Sparing: SV Ried 3-3 Legia

W drugim sparingowym meczu podczas zgrupowania w Austrii Legia zremisowała z SV Ried 3-3. Aż pięć bramek padło w pierwszej połowie, a hattrick zaliczył Wladimer Dwaliszwili, który na listę strzelców wpisał się w 12., 15. i 45. minucie. 45 minut na boisku spędził Helio Pinto, który zaprezentował się z dobrej strony.

ZAPIS RELACJI LIVE!

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów. Legia wyszła na prowadzenie już w 12. minucie. Bartosz Bereszyński otrzymał świetne podanie od Marka Saganowskiego i dośrodkował w pole karne prosto do Dwaliszwiliego, który nogą wpakował piłkę do siatki. Trzy minuty później lewą stroną boiska po podaniu helio Pinto popędził Jakub Wawrzyniak, zdecydował się na dośrodkowanie, a Dwaliszwili ponownie skutecznie wykończył akcję warszawskiego zespołu. Kiedy wydawało się, że Legia osiągnęła bezpieczne prowadzenie, kontaktową bramkę zdobyli gospodarze. Pinto stracił piłkę, a Rzeźniczak dał się ograć Rene Gartlerowi i strzelił nad wychodzącym z bramki Dusanem Kuciakiem. Zaledwie 3 minuty później było już 2-2. Złą interwencją popisał się golkiper Legii, co wykorzystał Robert Zulj i posłał piłkę do siatki.

W 30. minucie ponownie źle zagrał Kuciak, który niepotrzebnie wyszedł na szesnasty metr. Jeden z piłkarzy Ried dopadł do piłki i skierował ją do pustej bramki. Na szczęście na posterunku był Bartosz Bereszyński, który zażegnał niebezpieczeństwo.
Kilka minut później groźną akcję przeprowadził duet Radović - Saganowski, jednak skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 43. minucie mogło być 3-2, ale po uderzeniu jednego z piłkarzy SV Ried futbolówka uderzyła w słupek. W odpowiedzi Wawrzyniak i Ojamaa przeprowadzili akcję lewą stroną, która zakończyła się podaniem do Dwaliszwiliego i trzecią bramką napastnika Legii. Widać wyraźnie, że po kontuzji, z jaką piłkarz zmagał się wiosną, nie ma już śladu.

W przerwie trener Jan Urban dokonał aż dziewięciu zmian. Na boisku pojawili się: Wojciech Skaba, Marko Suler, Tomasz Brzyski, Janusz Gol, Łukasz Broź, Mateusz Cichocki, Raphael Augusto, Michał Żyro, Patryk Mikita. W zespole gospodarzy dwie zmiany - boisko opuścili obydwaj strzelcy bramek, a pojawili się na nim Patrick Moschl i Julius Perstaller.
W 52. minucie dobrą interwencją nogami popisał się Wojciech Skaba, w wyniku czego rywale wznawiali grę od rzutu rożnego. Akcja nie przyniosła jednak zmiany rezultatu. Dwie minuty później swój pierwszy strzał w tym spotkaniu oddał Patryk Mikita, ale bramkarz austriackiego zespołu nie miał najmniejszych problemów z jego obroną.

Kolejne minuty to okres mniej ciekawej gry z obu stron. Na uwagę zasługuje jedynie akcja Michała Żyry lewą stroną, która dała Legii rzut rożny. Po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego piłkę głową uderzał Mikita, ale nie udało mu się pokonać bramkarza. W 70. minucie z boiska zeszło dwóch piłkarzy Legii - Tomasza Jodłowca zastąpił Dominik Furman, natomiast Henrika Ojamę zmienił Miroslav Radović. Obydwaj zawodnicy przebywali już na boisku w pierwszej połowie.
Dwie minuty później Raphael Augusto wyłożył piłkę Mikicie, jednak strzał tego drugiego został zablokowany przez obrońcę, a futbolówka opuściła boisko. Rzut rożny dla Legii wykonał Brzyski - piłka spadła pod nogi Radovicia, ten uderzył na bramkę, ale bez problemu obronił Ivan Lucić.

W 77. minucie niecelny strzał na bramkę Austriaków oddał Janusz Gol. W 81. minucie ponownie Janusz Gol stanął przed szansą pokonania Lucicia, a golkiper Ried intuicyjnie wybił piłkę na rzut rożny.
W 89. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Doskonałe uderzenie oddał Patrick Moschl, a Wojciech Skaba nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Kolejne spotkanie, ostatnie podczas zgrupowania w Austrii, legioniści rozegrają 3 lipca o godz. 18:00 w Bad Wimsbach. Ich przeciwnikiem będzie Sparta Praga.

3-3 - 89' Patrick Moschl

SV Ried: 1. Thomas Gebauer (59' 30. Ivan Lucić) - 18. Thomas Hinum (46' 17. Ola Kamara), 28. Thomas Reifeltshammer, 14. Jan-Marc Riegler, 6. Andreas Schicker (67' 19. Thomas Burghube) - 5. Bernhard Janeczek (59' 15. Julian Baumgartner), 4. Marcel Ziegl, 22. Robert Zulj (46' 25. Patrick Möschl), 12. Sandro Wieser (79' 3. Vladimir Gligorić), 11. Oliver Kragl (73' 29. Jakob Kreuzer) - 7. Rene Gartler (51' 8. Julius Perstaller)

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak (46' 84. Wojciech Skaba) - 19. Bartosz Bereszyński (46' 28. Łukasz Broź), 25. Jakub Rzeźniczak (46' 24. Mateusz Cichocki), 3. Tomasz Jodłowiec (69' 37. Dominik Furman), 14. Jakub Wawrzyniak (46' 17. Tomasz Brzyski) - 32. Miroslav Radović (46' 33. Raphael Augusto), 37. Dominik Furman (46' 8. Marko Suler), 6. Helio Pinto (46' 5. Janusz Gol), 13. Wladimer Dwaliszwili (46' 5. Michał Żyro), 7. Henrik Ojamaa (69' 32. Miroslav Radović) - 9. Marek Saganowski (46' 11. Patryk Mikita).