Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej

Niedziela, 14 lipca 2013 r. godz. 11:06

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Historia: Złodzieje nieczystości

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W maju 1993 roku Legia rozgrywała ostatnie mecze sezonu ligowego, tymczasem - jak informował wówczas klub - po terenie stadionu grasowali drobni złodzieje. Ukradziono wówczas siatki na bramki oraz... toaletę. Przed spotkaniem z Pogonią Szczecin 16 maja 1993 roku w klubowym programie meczowym znalazł się anons "Złodzieje nieczystości" :).

"Stadion Legii przy ulicy Łazienkowskiej urządzenia ma raczej skromne i to do tego ciągle w remoncie. Nikogo więc nie dziwiły przenośne ubikacje ustawione przy trybunie krytej. Ostatnio stan ich się zmniejszył o jedną. Nieznani sprawcy ukradli ubikację wraz z zawartością. Kabina nie drobiazg. Złodziei musiało być kilku i dysponować przynajmniej ciężarówką. Może ktoś ich widział?" - pisano w czterostronicowym programie.

To jednak nie koniec. Już przed kolejnym meczem przy Łazienkowskiej, 22 maja 1993 z GKS-em Katowice, zamieszczono w klubowym programie meczowym ogłoszenie "Łap złodzieja": "Do magazynu sekcji piłkarskiej włamali się złodzieje. Ukradli pięć kompletów siatek na bramki wartości kilku milionów złotych. Ostrzegamy przed kupnem siatek na bramki u pokątnych handlarzy i przypominamy stare ludowe porzekadło: 'kradzione nie tuczy'...".


przeczytaj więcej o:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!