Koszulka Legii z reklamą FSO - fot. Fumen / Legionisci.com
REKLAMA

Historia: FSO płaciło za reklamę 2,5 miliarda

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kilkanaście dni temu na Łazienkowskiej odbyła się prezentacja nowych koszulek, w których grać będą piłkarze Legii w sezonie 2013/14. Przed dwudziestu laty prezentacja strojów nie odbywała się z taką pompą, a informacje o pojawieniu się logo FSO i Kodaka na strojach adidasa pojawiły się w mediach z małym opóźnieniem. Co ciekawe, wówczas klub nie krył sum, jakie na jego konto trafiały od sponsorów.
FSO za reklamę zapłaciło 2,5 miliarda ówczesnych złotych.

"Piłkarze warszawskiej Legii wzbogacili się o dwóch sponsorów. Do znanej na świecie firmy Kodak, reprezentowanej przez FOTO-WORLD a joint venture with Kodak, dołączył znany w świecie sportowym Adidas oraz Fabryka Samochodów Osobowych - FSO - produkująca najtańsze z dużych samochodów osobowych i najlepsze polskie samochody - Polonezy. Adidas będzie ubierał piłkarzy - umowę podpisano na dwa lata. FSO do końca czerwca 1994 roku przekaże Legii dwa i pół miliarda złotych w zamian za reklamowanie, w różnych formach, wyrobów fabryki FSO. Tak więc od najbliższego meczu piłkarze będą grać w koszulkach Adidasa, na których zostanie umieszczone logo fabryki FSO. Im lepsze wyniki będą uzyskiwać piłkarze, tym większa reklama dla firm, a co za tym idzie większe nakłady sponsorów na klub" - czytamy w klubowym wydawnictwie.

Pierwszym meczem, w którym legioniści zagrali w strojach z nowym logo, był ligowy pojedynek z GKS-em Katowice, 22 maja 1993 roku.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.