Aker Stadion w Molde - fot. Wikipedia
REKLAMA

Stadiony: Molde FK

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów przyjdzie nam jechać do norweskiego Molde. Spotkanie rozegrane zostanie na mogącym pomieścić 11 167 osób Aker Stadion. Obiekt jest stosunkowo nowy, bowiem wybudowano go przed 15 laty, a Molde przeniosło się nań z wysłużonego, choć nieco większego Molde Idrettspark.

Nowy stadion norweskiego klubu położony jest dość malowniczo - znajduje się bezpośrednio nad Morzem Norweskim, do którego niemal przylega jedna z trybun za bramką.

Cały stadion ma cztery dwupoziomowe trybuny, przykryte dachem. Na meczu z Legią dostępnych będzie dla kibiców 10 741 miejsc, bowiem tyle fotelików zostało zamontowanych na obiekcie. Stadion jest oświetlony, a lampy zamontowane są na dachu. Na tyłach jednej z trybun znajduje się parking dla samochodów i autokarów. Na stadion prowadzi 13 bramek wejściowych, a wejściówki sprzedawane są w jednej kasie.

Kibice gości zasiadają na trybunie za bramką (od strony parkingu, nie morza), na górnym piętrze. Wydaje się, że pula biletów, jaką może nam przyznać norweski klub (ok. 500 sztuk), powinna spokojnie wystarczyć, biorąc pod uwagę sporą odległość i koszty związane z wyjazdem.

Informacje praktyczne odnośnie wyjazdów do Norwegii i Irlandii, przygotujemy dla Was niebawem.

VfB Stuttgart na wyjazdowym meczu z Molde:


Aker Stadion (fot. frank-jasperneite.de):przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.