Treacy Avenue Stand, jedna z trybun stadionu Sligo Rovers - fot. sligorovers.webs.com
REKLAMA

Stadiony: Sligo Rovers

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Showgrounds to stadion, na którym swoje mecze rozgrywa irlandzki Sligo Rovers. Fani Legii pojadą tam tylko w przypadku wygranej Irlandczyków w wyjazdowym meczu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z Molde przynajmniej 2-1. Obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa Sligo jest dość stary, bowiem powstał w 1929 roku.
Od tego czasu kilkakrotnie był modernizowany, aby klub mógł na nim rozgrywać mecze w europucharach - ostatnio przed rokiem.

Jego oficjalna pojemność to 6100 miejsc, ale na meczach w europejskich pucharach jest ona ograniczona do 4 tysięcy - tyle jest miejsc siedzących. W ostatnich latach dobudowano 200 miejsc do jednej z trybun oraz wybudowano mogącą pomieścić 1500 widzów trybunę Railway End (obecnie nazwana Volkswagen Bank End, siedząca, bez dachu). W niedalekiej przyszłości Sligo planuje zadaszyć Railway End oraz wyburzyć Jinks Avenue Stand (zadaszona), w której miejscu ma powstać trybuna na 2000 miejsc. Obecnie znajduje się tam trybuna posiadająca niespełna 900 krzesełek.

Na stadionie znajdują się także trybuny: największa Treacy Avenue Stand (wzdłuż boiska, 1800 miejsc siedzących) oraz The Shed End (1050 miejsc). Na Treacy Avenue Stand znajdują się m.in. miejsca dla prasy. W 2004 roku UEFA zamknęła trybunę The Shed End (za bramką) dla kibiców. Tam znajdował się młyn gospodarzy. Otwarto ją dopiero po półtora roku, po wykonaniu prac modernizacyjnych.

Bilety normalne na ligowe spotkania Sligo kosztują 15 euro.

Kibice Molde, którzy przed kilkoma dniami pojechali do Irlandii, zajęli niewielką część jednej z trybun. Na co dzień Sligo przeznacza dla kibiców przyjezdnych tylko część trybuny Jingle Avenue Stand, mogącej pomieścić w sumie 900 osób. Prawdopodobnie w przypadku większego zainteresowania wyjazdem ze strony fanów Legii, dla legionistów zostanie wydzielona cała trybuna.

Molde na wyjazdowym meczu ze Sligo Rovers:


Widok na stadion:


Jinks Avenue Stand:


Railway End:


The Shed End:


Treacy Avenue Stand:

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.