fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Statystyki meczu z Widzewem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Meczem z Widzewem Łódź piłkarze Legii Warszawa zafundowali swoim kibicom efektowne wejście w sezon 2013/2014. Przewaga "wojskowych" nad rywalami nie podlegała dyskusji nawet przez moment. Potwierdzają to meczowe statystyki, których szczegóły prezentujemy poniżej.

Legioniści zdecydowanie zdominowali widzewiaków w statystyce oddanych strzałów. Szczególnie widoczne było to w pierwszej połowie. W jej trakcie "wojskowi" strzelali na bramkę rywali 10 razy. Ci w kierunku bramki Dusana Kuciaka oddali zaledwie dwa strzały. Piłkarze Legii mogą również pochwalić się bardzo dobrą skutecznością. Jeśli udało się im oddać celny strzał, to niemal zawsze kończył się on golem. Z sześciu celnych uderzeń na gola zamienione zostało pięć. Dopiero pod koniec spotkania Michał Kucharczyk oddał celny strzał, który zdołał obronić bramkarz gości.


Wśród legionistów najbardziej aktywny był Michał Kucharczyk, który oddał pięć strzałów na bramkę Macieja Mielcarza. Z przodu szarpał także Patryk Mikita. Debiutujący w barwach Legii zawodnik strzelał trzy razy.


W sobotnie popołudnie legioniści zagrali ostrzej niż widzewiacy. Sędzia 17 razy przerywał grę po nieprzepisowych zagraniach "wojskowych". Goście z Łodzi na swoim koncie zapisali 11 przewinień.


Najczęściej przepisy przekraczało dwóch legionistów. Byli nimi Tomasz Jodłowiec i Patryk Mikita. Każdy zanotował po trzy faule.


Rywale najczęściej faulami przerywali zaś akcje Miroslava Radovicia. Serb w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był trzy razy. Po dwa razy faulowani byli Tomasz Brzyski i Michał Kucharczyk.


64 odbiory i 54 straty zanotowali legioniści w sobotnie popołudnie. W klasyfikacji odbiorów przewodzi trio w składzie Tomasz Jodłowiec, Mateusz Cichocki i Helio Pinto. Przerwali oni po osiem akcji rywali.


Klasyfikacja strat ma nowego lidera, którym okazał się Patryk Mikita. W swoim debiucie w barwach Legii Mikita zagrał bardzo aktywnie, ale często tracił też piłkę. Łącznie zanotował 14 strat.


meczowe statystykiLegia WarszawaWidzew Łódź
gole5 (2+3)1 (0+1)
strzały16 (10+6)8 (2+6)
strzały celne6 (2+4)5 (1+4)
rzuty wolne2 (0+2)6 (4+2)
rzuty rożne8 (4+4)5 (1+4)
faule17 (10+7)11 (4+7)
interwencje bramkarzy9 (4+5)9 (2+7)
spalone6 (1+5)0
słupki01 (0+1)
poprzeczki1 (1+0)0
żółte kartki1 (0+1)3 (2+1)
czerwone kartki00


suma (1. połowa + 2. połowa)

fot. Tomek Janus / Legionisci.com

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.