Bartłomiej Pawłowski - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pawłowski: Zasłużona wygrana Legii

Qbas, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Legia zasłużyła na to zwycięstwo, bo miała więcej klarownych sytuacji. Jeżeli mam być sprawiedliwy to wynik 4-2 lub 4-3 byłby sprawiedliwy, ale na pewno szala zwycięstwa należała się zespołowi z Warszawy. Spodziewaliśmy się, że trener Urban zmieni kilku zawodników. Legia ma bardzo silną kadrę, może najsilniejszą w naszej lidze i może sobie pozwolić na różnego rodzaju rotacje - powiedział po meczu napastnik Widzewa Bartłomiej Pawłowski.

- Być może zaczęliśmy zbyt ofensywnie, może to był błąd i nie do końca nasza przemyślana decyzja. Zabrakło trochę wykonania założeń taktycznych, bo trener nie przedstawił nam tego tak ofensywnie jak to wyglądało na boisku. Legia strzeliła szybko bramkę, przejęła inicjatywę i potem już w większości wypadków dominowała. Ciężko być zadowolonym po meczu, który przegrywa się 1-5. Jestem zawiedziony sytuacjami, których nie udało mi się wykorzystać dzięki świetnej postawie Dusana Kuciaka. Szkoda, że piłka nie znalazła drogi do siatki - dodał Pawłowski.

- Mateusza Cichockiego znam z reprezentacji. Gra bardzo agresywnie, wygrywa dużo pojedynków główkowych i twardo stoi na nogach - to jego atuty. A w sobotę pokazał jeszcze spokój w grze, którego - jak na debiutanta w takim meczu - się nie spodziewałem. Zagrał bardzo dobrze i chwała mu za to. Jestem przekonany, że ma duże szanse żeby grać regularnie w kolejnych meczach - dodał widzewiak.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.