REKLAMA

Dziekanowski: Nie wiem po co Legii aż tylu zawodników

Bodziach, źródło: Polska the Times - Wiadomość archiwalna

Dariusz Dziekanowski w rozmowie z Polską the Times wypowiada się na temat transferów dokonanych przez Legię latem oraz szansach drużyny na awans do Ligi Mistrzów. Według "Dziekana", legioniści mogą mieć problem z przejściem kolejnych rund eliminacyjnych do fazy grupowej. Na razie nie jest także przekonany do sprowadzonych obcokrajowców.
"Szczerze mówiąc - na razie nie jestem do nich przekonany. Nie są lepsi od grających w Legii Polaków" - mówi.

Dziekanowski jest przekonany, że układ sił w polskiej lidze nie zmieni się i Legia nadal będzie faworytem do mistrzostwa, co zresztą pokazał dobry mecz z Widzewem. "Legia pokazuje, że przy dobrze rozwiniętym skautingu jest w stanie stworzyć zespół oparty o młodych graczy, który pokazuje miejsce w szeregu śmiesznym klubom ekstraklasy" - mówi Dziekanowski.

Były napastnik Legii wskazuje natomiast, że problemem klubu może być zbyt szeroka kadra, co na razie wszyscy traktują jako pozytyw. "Legia ma w tej chwili bardzo szeroką kadrę. Nie wiem nawet, czy nie zbyt szeroką. Nie wiem, po co jej aż tylu zawodników. (...) Niech pan spojrzy na taką Borussię Dortmund albo inne zespoły występujące w tych rozgrywkach. Tam cała gra oparta jest na maksymalnie 18 zawodnikach, nie ma żadnych dwóch jedenastek. Działacze wychodzą po prostu z założenia, że skoro mają piłkarzy w optymalnym wieku, przygotowanych fizycznie do gry co 2-3 dni, to nie ma sensu trzymać części z nich przez pół sezonu na ławce rezerwowych" - przekonuje.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.