Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Zagłębie Lubin na meczu z Lechem Poznań - fot. lechita.net
Zagłębie Lubin na meczu z Lechem Poznań - fot. lechita.net
Środa, 7 sierpnia 2013 r. godz. 09:44

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: 10-lecie OCB

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice w całej Polsce nie zapomnieli o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na większości stadionów upamiętniając Bohaterów. Fani Śląska tymczasem przygotowali oprawę odnoszącą się do ludobójstwa w Wołyniu. Pierwotnie mieli ją zaprezentować na meczu z Bruggią. Sporo kontrowersji wzbudził trans WKS-u dotyczący NOP-u.

Fani Zagłębia Lubin świętowali 10-lecie grupy Orange City Boys i z tej okazji zaprezentowali dwie oprawy i odpalili trochę pirotechniki. Chociaż zgoda pomiędzy Zagłębiem a "Kolejorzem" została zakończona przed kilkoma laty, ultrasi obu ekip cały czas utrzymują dobre stosunki, czego efektem jest m.in. większa liczba wejściówek dla lechitów, a także życzenia "100 lat" dla OCB. Poznaniacy na koniec meczu zaprezentowali niezłe racowisko.

Pod względem wyjazdów było nieźle. Oprócz dobrej liczby Lecha, Wisła pojechała do Wrocławia w 1000 osób, a Ruch w nadkomplecie stawił się na Cracovii. Po meczu "Pasy" mocno zdewastowały samochody chorzowian - przebijając w nich opony i wybijając szyby.

Sektor gości na stadionie Zawiszy został zamknięty. Wojewoda i policja co prawda próbowali przeforsować także zamknięcie młyna bydgoszczan, ale ostatecznie nie udało się. Fani "Zetki" mieli pretensje do działaczy za to, że nie wstawili się za kibicami, gdy nie wpuszczono ich oprawy meczowej. Stąd też protest Zawiszy na meczu z Pogonią.

Ekstraklasa:

Zagłębie Lubin - Lech Poznań (1900).
Zagłębie Lubin na meczu z Lechem Poznań - fot. lechita.net Spotkanie obejrzało ponad 10 tysięcy fanów, w tym liczna, prawie dwutysięczna grupa z Poznania. Lechici zasiedli w sektorze za bramką, gdzie wywiesili jedno, sporych rozmiarów płótno "Kibolski Klub Sportowy". Lubinianie na meczu świętowali 10-lecie grupy OCB i z tej okazji przygotowali oprawy - transparent "I Kazik wie..." w połączeniu z transami na kijach tworzącymi hasło "OCB". Były też pasy materiału, malowana sektorówka "10 lat Ultras" i malowany transparent "... to nie tylko baloniki". Tę drugą prezentację zakończyło racowisko. Lechici z dobrym dopingiem. Na koniec spotkania odpalili 35 rac, w tym dwie nad transparentem "100 lat OCB". Ultrasi Lecha, mimo że oficjalnie nie ma już zgody z lubinianami, nadal utrzymują z Zagłębiem bardzo dobre stosunki.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków (1000).
Śląsk Wrocław na meczu z Wisłą Kraków - fot. wroclawianie.info Na meczu z Wisłą wrocławianie zaprezentowali kartoniadę "Wołyń" i transparent "Nigdy kresy nie przeżyły takiego zdziczenia, dla ludobójców nie ma przebaczenia". Na ogrodzeniu wywieszono także transparent "NOP + Swoboda = kure...ka koalicja" oraz "FUCK UEFA". Wiślacy przyjechali do Wrocławia w 1000 osób.

Cracovia 2-1 Ruch Chorzów (835).
Cracovia na meczu z Ruchem Chorzów - fot. niebiescy.pl Ruch wykorzystał wszystkie bilety na wyjazd do Krakowa (750), a nawet pojechało ich nieco więcej. Na sektor weszło 805 osób. Chorzowianie wspierani przez Pogoń Staszów (50) i Widzew, wywiesili 13 flag. Przez cały mecz prowadzili niezły doping. Cracovia z oprawą z hasłem "Patrioto. Za Pasy za kraj, do walki z wrogiem stań", na którą składały się malowane pasy materiału i transparent. Całość nie wyszła najlepiej, bowiem część z pasów zostało rozciągniętych w nieodpowiedniej kolejności.

Legia Warszawa 4-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (31).
fot. Mishka / Legionisci.com Podbeskidzie mimo mobilizacji na wyjazd do Warszawy (filmiki w necie), przyjechało zaledwie w 31 osób z jedną flagą. Legioniści zaprezentowali transparent poświęcony Powstańcom - Heroiczny bój, odwaga, niezłomna postawa to historia tego miasta – walcząca Warszawa". Na trybunach obecnych było 12 tysięcy fanów, którzy prowadzili niezły doping.

Zawisza Bydgoszcz 1-1 Pogoń Szczecin (120).
Zawisza Bydgoszcz na meczu z Pogonią Szczecin - fot. zawiszafans.pl Wojewoda zamknął sektor gości na trzy spotkania. Fani Zawiszy swoje niezadowolenie wobec postawy działaczy wyrazili nie prowadząc dopingu i wywieszając transparenty "Nie szanujecie swoich kiboli, a bez nich się tu wszystko spier...!", "Z POlicją trzymacie dopingu nie macie!!!". Kibice wywiesili także hasło odnoszące się do 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - "Nie złamie wolnych żadna klęska, Powstanie Warszawskie Pamiętamy". "Dzisiejszy protest był odpowiedzią na działanie przedstawicieli klubu, którzy nie liczą się z nami oraz naszą ciężką pracą, którą wkładamy w każdy mecz. W dniu wczorajszym nasi koledzy zajmujący się oprawami spędzili wiele godzin na przygotowaniu elementów, które podczas meczu miały stworzyć piękne widowisko. Jednakże ich starania i wysiłek zostały zmarnowane, gdyż wnosząc oprawę przed meczem, zostali wyproszeni ze stadionu przez służby porządkowe. Obojętność przedstawicieli klubu wobec zaistniałej sytuacji jest rzeczą niedopuszczalną i apelujemy z tego miejsca o przeanalizowanie tego wydarzenia i wyciągnięcie pozytywnych wniosków na przyszłość. Ubolewamy nad faktem, że działacze klubu przestają się z Nami liczyć i z tego właśnie względu podjęliśmy decyzję o braku dopingu podczas piątkowego mecz. Prosimy o uszanowanie naszej decyzji i dziękujemy tym, którzy byli razem z nami i nie dopingowali. (...) Z tego miejsca apelujemy też do władz klubu o jak najszybsze rozwiązanie problemu dotyczącego zamkniętego sektora gości. Liczymy, że w szybkim tempie zostaną wykonane prace, które dadzą możliwość obecności na bydgoskim stadionie kibiców rywalizujących z Zawiszą drużyn" - poinformowali kibice Zawiszy.
Pogoń mimo zamkniętego sektora przyjechała pod stadion w 120 osób z transparentem "63 dni chwały".

Widzew Łódź 2-1 Korona Kielce (-).
Widzew Łódź na meczu z Koroną Kielce - fot. widzewtomy.net Widzewiacy na tym meczu mogli już zasiąść pod zegarem. Pozdrowili trenera Mroczkowskiego, który odrzucił pracę w Zagłębiu Lubin. Wywiesili także transparent związany z Powstaniem Warszawskim - "1 sierpnia, Dzień Krwawy – Powstał Naród Warszawy". Z powodu zamkniętego sektora kibiców gości brak.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (-).
Lechia Gdańsk na meczu z Jagiellonią Białystok - fot. lechia.net Wojewoda na mecz z Jagiellonią zamknął kibicom gospodarzy dolne sektory młyna i sektor gości za odpalenie pirotechniki na ostatnim meczu poprzedniego sezonu z Górnikiem Zabrze. Lechiści na meczu zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki, transparent "Ty się Rysiu nie spinaj, nie ma o co!", flagi na kiju oraz odpalili trochę pirotechniki.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice (-).
Górnik Zabrze na meczu z Piastem Gliwice - fot. torcida.eu Na meczu Górnika komplet, 3 tysiące widzów, z dopingiem przez całe spotkanie. Zaprezentowali sektorówkę z malowanymi herbami ROW-u Rybnik, Wisłoki Dębica i Concordii Knurów oraz transparent "Bracia gratulujemy awansu!" - z okazji sportowych sukcesów zaprzyjaźnionych klubów. Wywiesili także transparent "Pamiętamy 1.08.1944".

I liga:

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz (230).
Sandecja ze wsparciem GKS-u Tychy. Gospodarze z dobrym dopingiem przez cały mecz.

Górnik Łęczna - Wisła Płock (72).
Przyjezdni obecni na meczu w 72 osoby, z trzema flagami i niezłym dopingiem. Fani Górnika, po powrocie klubu do właściwej nazwy, wrócili na trybuny i znów wystawili młyn.

Puszcza Niepołomice - Chojniczanka Chojnice (42).
Chojniczanka na stadion Hutnika przyjechała w 42 osoby z jedną flagą, w tym Wisła, Śląsk, Lechia i Gryf.

Stomil Olsztyn - ROW Rybnik (5).
W Olsztynie zamknięty sektor gości, ale 5 fanów ROW-u obecnych na sektorach gospodarzy.

Arka Gdynia - GKS Tychy (0).
Arkowców na meczu ponad 5 tysięcy z niezłym dopingiem. Wspierani przez delegacje Zagłębia, Cracovii, Lecha i Górnika Wałbrzych.

II liga:

Ruch Zdzieszowice - Raków Częstochowa (189).
Raków wspierany przez Chemika Kędzierzyn (49).

KS Polkowice - Polonia Bytom (134).
Bytomianie wywiesili w Polkowicach aż 13 flag.

Bytovia Bytów - Odra Opole (74).
Jarota Jarocin - Warta Poznań (50).
Legionovia Legionowo - Stal Mielec (0).

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Drzewiarz Jasienica - BKS Bielsko-Biała (70).


Wyjazd tygodnia: 1900 fanów Lecha w Lubinie
Oprawa tygodnia: Choreo Zagłębia Lubin na meczu z Lechem i Cracovii na meczu z Ruchem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Podbeskidziem:
Lechia Gdańsk na meczu z Jagiellonią Białystok:

Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:

Zagłębie Lubin na meczu z Lechem Poznań:


Śląsk Wrocław na meczu z Wisłą Kraków:Górnik Zabrze na meczu z Piastem Gliwice:Widzew Łódź na meczu z Koroną Kielce:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Cracovią:
Cracovia na meczu z Ruchem Chorzów:
Sandecja Nowy Sącz na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Zawisza Bydgoszcz na meczu z Pogonią Szczecin:Unia Oświęcim na wyjazdowym meczu w Jawiszowicach:


Narew Ostrołęka na sparingu z rezerwami Legii Warszawa:


Radomiak Radom na meczu z Wigrami Suwałki:


Górnik Łęczna na meczu z Wisłą Płock:Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!