Sparing: GKP Targówek 1-0 Legia II

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym z dwóch sparingów rozgrywanych w ten weekend druga drużyna Legii uległa 0-1 GKP Targówek po golu Rafała Wiśniowskiego. Do przerwy nieco bliżsi zdobycia gola była Młoda Legia, ale podań wyróżniającego się w Legii Misiaka nie zdołali wykorzystać Moneta (poprzeczka) i Anczewski. Z kolei Targówek mógł zdobyć gola po "szczupaku" Dawida Dudy. Po przerwie gospodarze szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do końca meczu.

Gracze Targówka mogli podwyższyć na 2-0, ale okazji sam na sam nie wykorzystał Kolasiński. W 73. minucie na bramkę gospodarzy uderzał z wolnego Parobczyk, ale trafił w boczną siatkę. Legioniści dążyli do wyrównania, ale przeciwnicy skutecznie wybijali ich z rytmu, w przepisowy bądź nieprzepisowy sposób, nie dopuszczając do sytuacji bramkowych. Przez większą część drugiej połowy na boisku mocno iskrzyło, a w 83. minucie 19-letni obrońca GKP wyleciał z boiska za uderzenie w twarz Łukasza Bogusławskiego (kapitan Młodej Legii musiał opuścić boisko z najprawdopodobniej złamanym nosem i czeka go dłuższa przerwa w grze).