Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Fani Steauy Bukareszt - fot. steaua.ro
Fani Steauy Bukareszt - fot. steaua.ro
Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 r. godz. 09:56

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Steaua Bukareszt kibicowsko

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Fani Legii mieli już okazję do wizyty w Bukareszcie przed dwoma laty. Tym razem rywalizować będziemy ze Steauą, która jest pierwszą kibicowską siłą nie tylko w stolicy, ale i całej Rumunii. Mecz z Legią rozegrany zostanie na stadionie Narodowym, na którym byliśmy już obecni. Za początek ruchu ultras na Steaule uznaje się 4 grudnia 1995 roku, kiedy działalność rozpoczęła grupa Armata Ultra.

Przez wiele lat ekipa spod znaku AU była liderem w całym kraju, organizując wyjazdy na mecze czy doping na swoim stadionie.

W dalszej kolejności działalność rozpoczęły ekipy Gruppo Apparte i Brigada XXL. W ostatnim czasie powstało sporo zdecydowanie mniejszych grup kibicowskich, które zgromadzone są na poszczególnych trybunach stadionu. Na trybunie północnej zasiadają fani z takich grup kibicowskich jak: Tineretului Korp, Titan Boys, Nucleo, Gruppo Tei, Skins Berceni, Insurgenții, Armata 47, Ultras Colentina, Gruppo Voluntari Est czy Roosters. Steaua posiada także zorganizowane grupy kibiców poza Bukaresztem - SUD 2009 zrzeszającą kibiców z Niemiec czy Gruppo Kiszyniów. Steaule kibicuje się w innych rumuńskich miastach i krajach, szczególnie w Mołdawii.

Steaua utrzymuje dobre kontakty z CSKA Sofia, a pojedyncze grupy kibicowskie z UTA Arad, NEC Nijmegen czy Partizanem, choć nie można ich traktować jako "zgód" w polskim znaczeniu. Największymi rywalami są oczywiście lokalne ekipy - Rapid i Dinamo. Nie przepadają także za kibicami Universitatei Craiovej, Politehniki Timisoata, Universitatei Cluj-Napoci czy Petrolula Ploiesti.

Pod względem ultras nie są im obce właściwie wszystkie elementy - potrafią przygotować kartoniady (choć nie jakieś mocno skomplikowane), malowane sektorówki, transparenty na dwóch kijach i odpalają pirotechnikę. Jeśli chodzi o wyjazdy, to zdecydowanie lepiej pod względem frekwencji prezentują się na własnym podwórku niż w Europie. Co prawda jeżdżą wszędzie, ale na dalsze eskapady wybiera się dość skromna grupa prawdziwych fanatyków. Można się spodziewać, że na Łazienkowskiej pokażą się nieco lepiej niż Rapid, ale... niewiele lepiej.

Steaua Bukareszt na meczu z Dinamo Tbilisi:


Steaua Bukareszt na wyjazdowym meczu z Vardarem Skopje:


Steaua Bukareszt na wyjazdowym meczu z Dinamem Bukareszt:


Steaua Bukareszt na meczu z Chelsea Londyn:


Steaua Bukareszt na meczu z VfB Stuttgart:Steaua Bukareszt na meczu z Rapidem Bukareszt:


Steaua Bukareszt na wyjazdowym meczu ze Spartakiem Trnawa:

przeczytaj więcej o: ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!