III liga: RKS Ursus 1-0 Legia II

Qbas, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim ligowym meczu nowego sezonu rezerwy Legii Warszawa przegrały na wyjeździe z Ursusem 0-1. Jedyna bramka padła w 86. minucie spotkania za sprawą byłego gracza "Dwójki" Rafał Zaborowskiego, a na początku drugiej połowy meczu gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego - Wienczatek obronił strzał Sztybrycha.

Zdjęcia z meczu

Pierwsza połowa stała na przeciętnym poziomie, nieco więcej na połowie legionistów przebywali gospodarze, ale żadna ze stron nie stwarzała sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji. Niestety, w 33. minucie Legia straciła na resztę rundy kolejnego po Łukaszu Bogusławskim podstawowego zawodnika - po niekontrolowanym upadku Mateusz Zawal wybił bark i złamał obojczyk. W drugiej odsłonie, legioniści dwie minuty po karnym obronionym przez Wienczatka mieli doskonałą sytuację po stałym fragmencie gry, jednak Kamil Rozmus główkował z bliska w boczną siatkę. Niecelnie strzelali Bartłomiej Kalinkowski i Kamil Anczewski. Nieco więcej z gry miał Ursus, ale strzały Kamińskiego, Kabali i Sztybrycha padały łupem Wienczatka bądź mijały o centymetry bramkę Legii. W 83. minucie doskonałą sytuację sam na sam miał Anczewski, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Chwilę później, po akcji Patryka Kamińskiego głową celnie uderzył Zaborowski, ustalając wynik spotkania.

Spotkanie z jedną z wyżej notowanych drużyn ligi pokazało, że powalczyć o awans w tym, praktycznie zupełnie odmienionym i odmłodzonym po odejściu 18 zawodników składzie (pozbawionym na dodatek na skutek kontuzji i powołań kilku podstawowych graczy, ogranych w Młodej Ekstraklasie bądź rozgrywkach seniorskich, jak Bogusławski, Arak czy Moneta), będzie niezwykle trudno. Młodzieży zajmie trochę czasu przystosowanie się do twardych wymagań ligi i na odrobienie strat może być za późno. Może taki etap przystosowania się jest jednak konieczny i zaowocuje w przyszłości.

Ursus 1-0 (0-0) Legia II
1-0 - 86' Rafał Zaborowski (głową)

Ursus: Wysocki – Skowroński, Cegiełka Ż, Bulik Ż, Zaborowski - Rytel (61’ Dobkowski), Sztybrych (84’ J. Lesiak), Sikora, Kamiński (90’ Wietrak), Jarczak Ż(90’ Radomski) - Kabala Ż.
Rezerwowi: Barański, Łowicki, K. Lesiak

Legia II: Wienczatek – Budek Ż(46’ Turzyniecki Ż), Kochański Ż, M. Grudniewski, Rozmus Ż – Misiak (85’ Tomasiewicz), Zawal (33’ Kalinkowski), Kopczyński Ż, Augusto (60’ Parobczyk), Bartczak - Anczewski.
Rezerwowi: Leleń, Sokołowski, Prusinowski