REKLAMA

Ekstraklasa wystosowała pismo do UEFA

Redakcja, źródło: ekstraklasa.org - Wiadomość archiwalna

Jak informuje na swojej stronie internetowej Ekstraklasa S.A., w środę jej przedstawiciele wystosowali pismo do UEFA w związku z zamknięciem Żylety na mecz eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Legia spotka się ze Steauą Bukareszt. Ekstraklasa S.A. uważa, że kara dotknie niewinne osoby oraz naruszy zasady sportowej rywalizacji.

"Jako organizator rozgrywek w Polsce uważamy, że decyzje o ograniczaniu liczby publiczności powinny być stosowane w ostateczności, jedynie w przypadku najcięższych przewinień dyscyplinarnych. Nieodpowiedzialne zachowanie pojedynczych osób nie powinno pozbawiać wielu tysięcy osób możliwości oglądania najważniejszego meczu w sezonie. Dodatkowo pozbawienie klubu atutu, jakim jest doping swoich fanów w takim meczu jest także naruszeniem zasad sportowej rywalizacji" - czytamy w piśmie, pod który podpisali się Prezes Zarządu Ekstraklasy S.A. Bogusław Biszof i Wiceprezes Zarządu Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Wcześniej pojawiła się informacja, że Legia zabiega o wsparcie ze strony PZPN. Sam klub odwołał się już od kary UEFA.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.