Jan Urban - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Urban: Przed nami życiowa szansa

źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Mieliśmy okazję oglądać kilka spotkań na żywo i znamy Steauę. Zresztą Steaua wydaje mi się, że gra podobnym składem w większości spotkań. Nie był to dla nas problem. Steaua miała bardzo dużo dobrych spotkań w Lidze Europy w zeszłym sezonie, także i w tym sezonie. Było widać duży potencjał w tej drużynie. Chcielibyśmy przywieźć stąd taki wynik, który dawałby nam szansę walki o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w rewanżu - mówi na przedmeczowej konferencji Jan Urban.
- Wiemy, że Steaua to naprawdę bardzo mocny zespół. Wynikami w Lidze Europy potwierdzili, że potrafią grać z najlepszymi w Europie. Potrafią grać z najmocniejszymi w Europie i stąd też to Steaua była rozstawiona, a nie my.

- Steaua to bardzo wyrównany zespół, nie mają wielkich gwiazd. Ale mają znakomitych bocznych obrońców jak np. Latovlevici, także w środku pola - Popa, Bourceanu, Pintilii. Są to bardzo dobrzy gracze na skalę europejską.

- Sądzę, że Steaua jest faworytem. Jest to wizytówka piłki rumuńskiej. Oni tak samo, jak i my, długo czekali, żeby grać w Lidze Mistrzów. Jesteśmy pod tym względem w podobnej sytuacji, ale tylu zawodników Steauy, ilu gra w kadrze Rumunii, świadczy, że Steaua jest bardzo mocna.

- Obserwowaliśmy i analizowaliśmy Steauę. Szukaliśmy własnych atutów. Powiedziałem, że jest to mocny zespół. Tak samo u nas - nie ma wielkich gwiazd, ale naszą siłą jest gra zespołowa. Wiemy, że mamy życiową szansę przed nami. I zrobimy wszystko, żeby ją wykorzystać.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.