Karol Potrzebowski w starciu z napastnikiem Korony - fot. Legionisci.com

Młodzież: Młode Wilki 99 awansowały do 1/4 finału PP

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W jedynym rozegranym dziś sparingu juniorzy młodsi Legii zremisowali 1-1 z Wisłą Warszawa. Legioniści prowadzili po golu Michalaka, ale stracili bramkę w końcówce po trafieniu samobójczym. Tymczasem na rozgrywanych w Łodzi MP U-14 Młode Wilki 99 po dość pechowej porażce 0-1 ze Stalą Rzeszów, wygranych 2-0 z Koroną Kielce i 1-0 z SMS Łódź awansowały do czołowej ósemki turnieju. Jutro zmierzą się w ćwierćfinale z Motorem Lublin, zwycięzcą grupy B.

Fotoreportaż z mistrzostw Polski U-14

Sparing: Legia 97/8 1-1 (0-0) Wisła Warszawa 97/8
1-0 48 min. Konrad Michalak (as. Radosław Cieślak)
1-1 78 min. Mateusz Dara (gol samobójczy)

Legia: Lasota (41' Jaroszko) - Stasz (23' Stolarski, 60' Wojczuk), Żyro (68' gracz testowany), Ostrowski, Gapczyński - Dara, Wiśniewski, Podlecki (41' Krasuski) - gracz testowany (41' Michalak), Napora (41' Cieślak), gracz testowany (41' gracz testowany)

Premier Cup 2013 - Mistrzostwa Polski U-14, dzień 1:

Drużyna trampkarzy Legii rozpoczęła rywalizację w turnieju Premier Cup, będącym zarazem mistrzostwami Polski rocznika 1999. Podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego awansowali do fazy playoff turnieju, ale w trudnej, wyrównanej grupie D oraz na twardej, mocno zużytej i mocno utrudniającej grę kombinacyjną nawierzchni boiska nr 4 zdobycie awansu nie przyszło łatwo.

W meczu ze Stalą Rzeszów Młode Wilki miały od początku spore problemy, by "napocząć" zdyscyplinowaną obronę stalowców. Na domiar złego, po niepotrzebnej stracie jednego z pomocników goście wyprowadzili kontrę, którą zamienił na gola Dawid Szagała. Po przerwie legioniści zagrali znacznie lepiej, praktycznie nie wypuszczając Stali z jej połowy, i stworzyli sobie sporo okazji bramkowych (Karol Potrzebowski, oraz dwukrotnie Jacek Majda i Jakub Sinior) - niestety straty nie udało się odrobić, a w kolejce czekali przeciwnicy o jeszcze groźniej brzmiących nazwach.

Mecz z Koroną Kielce, z którą legioniści dotąd przegrywali w meczach sparingowych, był już "meczem o wszystko". Szybko okazało się jednak, że po odejściu czołowego zawodnika tej drużyny M. Kwietniewskiego do Fulham, gra kielczan straciła na jakości. Legioniści szybko objęli prowadzenie, po włączeniu się do akcji ofensywnej Karola Potrzebowskiego. W kolejnych minutach jednak Młodym Wilkom coraz bardziej udzielała się nerwowość, a długie piłki na szybkich skrzydłowych kielczan bądź między naszych stoperów stwarzały naszym zawodnikom niemałe problemy (a po stałym fragmencie gry jeden z graczy Korony trafił w słupek). Po przerwie było jeszcze bardziej nerwowo, bo gracze Korony zagrali znacznie ostrzej (szkoda jedynie, że kibice i młodzi zawodnicy innych drużyn musieli wysłuchiwać ze zgorszeniem potoku bluzgów płynących z ławki rezerwowych...). Na szczęście, choć kilka wejść było bardzo ostrych, żaden z naszych zawodników nie odniósł poważniejszych obrażeń poza siniakami. W 23. minucie kielczanie wykonywali rzut karny - piłka wylądowała jednak na poprzeczce! Kolejne okazje stwarzali sobie już jednak podopieczni trenerów Kobiereckiego i Myśliwca. Kuba Sinior uderzył za lekko, a po okresie wyrównanej gry drugiego gola dla "Wojskowych", po ładnej zespołowej akcji zdobył Bartek Olszewski. W końcówce niezłych okazji nie wykorzystali jeszcze Bartek Olszewski i Patryk Romański. Choć Legia nie przekonała w tym meczu do końca grą, los awansu spoczywał po zwycięstwie 2-0 już tylko w rękach graczy warszawskiej drużyny.

W meczu z SMS legioniści musieli wygrać by zdobyć awans, i już w 8. ,minucie powinni byli prowadzić, gdy po wrzutce Mateusza Olejarki minimalnie niecelnie główkował Jakub Sinior. Po strzale Sebastiana Szymońskiego piłka otarła się za to o spojenie słupka z poprzeczką. Gości trzykrotnie zagrozili nam po stałych fragmentach gry, w ostatniej z tych sytuacji zbyt krótkie wybicie piłki przez naszego stopera stworzyło łodzianom doskonałą sytuację bramkową, której zapobiegł odważną interwencją Tomek Wróblewski. Z kolei gdy w sytuacji sam na sam znalazł się Kuba Sinior, piłkę po jego strzale wybito na róg. Po przerwie mecz również stał na niezłym poziomie, zdecydowanie wyższym niż w poprzednich meczach Legii. Po spokojnym początku, w 30. minucie w poprzeczkę trafił Wojtek Janicki, a dobijający z bliska Potrzebowski niespodziewanie spudłował. Dwie minuty później doskonałą okazję mieli gospodarze - w sytuacji sam na sam napastnik SMS oddał strzał, ale na kiepskiej nawierzchni piłka odbiła się w lewo i trafiła w słupek. Łodzianie dobijali aż trzykrotnie, za każdym razem bez efektu. Pięć minut przed końcem, w ogromnym zmieszaniu podbramkowym po stałym fragmencie gry Potrzebowski trafił w poprzeczkę, a dobijający Bartosz Rymek "na raty" wbił piłkę do sitaki, strzelając upragnionego gola. Warszawiacy mogli dobić przeciwników, ale okazji sam na sam nie wykorzystał Bartek Olszewski, a nieskutecznie dobijał przestawiony na bok pomocy Jacek Majda. Olszewski próbował również zdobyć bramkę z rzutu wolnego, jednak golkiper na raty obronił jego strzał. Gospodarze próbowali nam zagrozić po stałych fragmentach gry, ale mimo rozpaczliwego naporu, poza jednym strzałem obok bramki, łodzianie nie mogli sobie stworzyć 100% sytuacji. Przegrani odpadali - zatem nieźle prezentujący się gospodarze pożegnali się ostatecznie z turniejem.