Statystyki meczu ze Steauą

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W 4. rundzie eliminacyjnej do Ligi Mistrzów Legia Warszawa zremisowała 2-2 ze Steauą Bukareszt. Meczowe statystyki pokazują, że legioniści oddali znacznie mniej strzałów na bramkę niż przeciwnicy, ale z czterech zaledwie celnych uderzeń dwa znalazły drogę do siatki.

Przez ponad 90 minut gry piłkarze z Warszawy oddali tylko 7 strzałów, przy 18 próbach zawodników Steauy. Różnica jest również w uderzeniach celnych - 4 legionistów i 10 przeciwników. Najczęściej na bramkę strzelał Jakub Rzeźniczak, a jedyny swój celny strzał zamienił na bramkę dającą remis.

Remis zanotowano także w spalonych. Zawodnicy obydwu zespołów dwukrotnie znajdowali się na pozycji spalonej, a po jednej z takich sytuacji Legia zdobyła bramkę, której sędzia nie uznał.

Legioniści nie zagrali zbyt brutalnie we wtorkowy wieczór. Na swoim koncie zanotowali w sumie 14 fauli, z czego tylko 5 w pierwszej połowie. Najczęściej przepisy przekraczał Jakub Rzeźniczak (5 razy), a jedno z jego przewinień ukarane zostało żółtą kartką.

Z kolei rywale na celownik wzięli Jakuba Koseckiego. Pomocnik Legii nieprzepisowo powstrzymywany był sześciokrotnie, a po faulach na nim rywale zobaczyli kilka żółtych kartek. Agresywna gra piłkarzy z Bukaresztu względem "Kosy" spowodowała, że legionista nabawił się urazu i nie będzie mógł zagrać w kolejnym ligowym spotkaniu.

W klasyfikacji odbiorów na czele Dossa Junior i Bartosz Bereszyński, którzy przejmowali piłkę po 7 razy. I choć "Bereś" sporo wywalczył najwięcej piłek spośród wszystkich legionistów, dużo też ich tracił - w całym meczu 6. Tradycyjnie jednak w tej kategorii rządzi Miroslav Radović, który gubił piłkę aż 10 razy. Ośmiokrotnie mylił się natomiast Jakub Kosecki.