Chrobry Głogów na meczu z Odrą Opole - fot. chrobry.glogow.pl

Na stadionach: ultraKOMBINATorzy

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Po raz kolejny kibice czterech drużyn ekstraklasy nie mogli oficjalnie pojawić się na wyjazdowym meczu swojego klubu. Zresztą liczby wyjazdowe czterech pozostałych meczów także nie zachwycają, nie licząc może dobrego wyjazdu Zawiszy do Poznania. Pod względem ultras nie działo się wiele, a na pierwszy plan wysuwa się choreo Pogoni "Żeby nadszedł mistrza czas" z ładnie namalowaną sektorówką.

Ultrasowali też lechiści na meczu z Górnikiem (flagi na kiju i sektorówka) oraz Cracovia na meczu z Legią (mini sektorówka, pasy materiału i chorągiewki). W niższych ligach oprawy zaprezentowali Polonia Bytom, Chrobry, Resovia, ROW, ŁKS Łódź, Chojniczanka, Hutnik Kraków, MKS Kluczbork i Lech Rypin. Do ciekawych kibolsko meczów można zaliczyć pojedynek Polonii Bytom z Rakowem, Hutnika z KSZO czy Resovii z Karpatami.

Zawieszona działalność Stowarzyszeń Lecha i Śląska
Dzień po dniu swoją działalność zawiesiły Stowarzyszenia kibiców Lecha Poznań i Śląska Wrocław. "Podjęto decyzję o likwidacji stowarzyszenia z końcem roku. Co to oznacza? Od dzisiaj WL nie podejmuje żadnych nowych zobowiązań, nie angażuje się w nowe projekty i nie siada do żadnych rozmów. Do końca roku wywiązujemy się ze zobowiązań i realizujemy wcześniej zainicjowane akcje: festyn Kolorujemy, WL Ligę, akcję mikołajkową, akcję powstańczą. 31.12.2013 gasimy światło" - poinformowała Wiara Lecha.

Oświadczenie "Wielkiego Śląska": "W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas wyjazdu do Sewilli informujemy, że z dniem wczorajszym tj. 27.08.2013 r. została zawieszona działalność Stowarzyszenia Wielki Śląsk... Wiele spraw związanych z kibicowaniem Śląskowi wymaga gruntownej przebudowy, dlatego też działając w dobrej wierze chcemy już teraz podjąć się trudnego zadania jakim jest stworzenie nowych, trwałych fundamentów organizacji, która będzie w przyszłości reprezentowała całe środowisko kibiców wrocławskiego Śląska. Zadanie to wymaga od nas wiele wysiłku i trudu, lecz nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że wypełnimy je z powodzeniem.

Mając poczucie obowiązku wobec wszystkich spraw dotyczących bieżącej organizacji życia kibicowskiego (prowadzenie dopingu, tworzenie opraw meczowych) informujemy, że odpowiedzialnymi za te jakże ważne sprawy, będą grupy Ultravaganza, Ultras Silesia oraz sekcja patriotyczna, która przygotowała min. takie oprawy jak "Powstanie Warszawskie" czy "Rotmistrz Pilecki". Już teraz możemy zdradzić, że tuż po spotkaniu grupa Ultravaganza wraz z sekcją patriotyczną dostały zadanie przygotowania oprawy meczowej na najbliższy mecz z Sevilla FC. Widząc zapał obu ekip, wierzymy, że oprawa pojawi się na meczu i godnie podkreśli tak ważne wydarzenie jakim jest mecz naszego Śląska w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Podczas meczu zostanie przeprowadzona również zbiórka pieniędzy mająca na celu sfinansowanie kolejnych opraw meczowych.

Jako kibice Śląska mamy za sobą kilkudziesięcioletnią tradycję kibicowską. Jesteśmy w gronie Ekip, które rozpoczynały coś, co dziś wszyscy znamy pod nazwą – polska scena kibicowska. W całej naszej historii napotkaliśmy wiele trudności i przeszkód. Za każdym jednak razem pokonywaliśmy przeciwności losu i wychodziliśmy z nich obronną ręką – tak będzie i tym razem. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że praca jaką teraz wykonujemy sprawi, że wrócimy jeszcze silniejsi. O kolejnych krokach jakie zostaną podjęte będziemy informować w stosownym czasie. Siła w jedności."

Ekstraklasa:

Lech Poznań 3-2 Zawisza Bydgoszcz (1550).
Lech Poznań na meczu z Zawiszą Bydgoszcz - fot. zawiszafans.pl Zawisza pojechał do Poznania pociągiem specjalnym w 1550 osób. Wspierany przez zgody: ŁKS (50), GKS Tychy (20), Zagłębie Lubin (20), Górnika Wałbrzych (2). Wszyscy ubrani byli w jednakowe koszulki i prowadzili niezły doping przez cały mecz. Lechici z dobrym dopingiem, a także wieloma bluzgami pod adresem wojewody.

Cracovia 0-1 Legia Warszawa (609).
Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Cracovią - fot. Mishka Legioniści nie wykorzystali przyznanej im puli 750 biletów i do Krakowa pojechali specjalem w 609 osób. W sektorze gości wywiesili trzy flagi. Cracovia z oprawą składającą się z pasów materiału, sektorówki z bykiem, flag na kiju i transparentu "To jasne jak biel, że czerwień nas nakręca". Rzucili także konfetti. W młynie pasów zawisła do góry kołami flaga z herbem Legii... i barwami Śląska Wrocław. Przez cały mecz z obu stron leciało sporo obustronnych bluzgów, a także przedmiotów. Napinających się fanów KSC i KSP legioniści obrzucili moczem.

Pogoń Szczecin 0-0 Wisła Kraków (280).
Pogoń Szczecin na meczu z Wisłą Kraków - fot. pogononline.pl Fani Wisły zameldowali się w Szczecinie w 280 osób z dziesięcioma flagami. Portowcy z niezłą oprawą. Pogoń przygotowała na ten malowaną sektorówkę przedstawiającą modlitwę, transparenty z hasłem "Żeby nadszedł mistrza czas", kartoniki w tle i flagi na kiju na górze. Ponownie frekwencja w młynie pozostawiała sporo do życzenia.

Ruch Chorzów 0-2 Zagłębie Lubin (120).
Ruch Chorzów na meczu z Zagłębiem Lubin - fot. niebiescy.pl Chorzowianie bardzo ciepło przywitali grającego w barwach Zagłębia Arkadiusza Piecha. Ruch odniósł się do słynnej w mediach afery na plaży w Gdyni, wywieszając transparent "Medialna nagonka jak za komuny, lecz prawda stoi po stronie tej trybuny". Zagłębie przyjechało w 120 osób z dwiema flagami: "Na wyprawie" i "Fanatyczni Chojnowianie". Doping rozpoczęli w drugiej połowie, kiedy cała grupa znalazła się w sektorze gości.

Widzew Łódź 1-1 Jagiellonia Białystok (70).
Widzew Łódź na meczu z Jagiellonią Białystok - fot. widzewtomy.net Fani Widzewa odnieśli się do transferów na linii Widzew - Jagiellonia, skandując "Kulesza - pies ogrodnika". Widzewiacy bez oprawy i z dobrym dopingiem. Białostoczanie ujawnili się na kwadrans przed końcem meczu. 24 z nich weszło na stadion dzięki uprzejmości RTS-u.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze (-).
Lechia Gdańsk na meczu z Górnikiem Zabrze - fot. lwypolnocy.pl Zabrzanie mieli zakaz wyjazdowy do Gdańska. Lechiści wywiesili na meczu transparent "Sienkiewicz (MSW): 'Państwo ma monopol na przemoc'... bo przemoc to żyć za minimalną krajową!!!", a także płótno "'Inka' i 'Zagończyk' - niech żyje wolna Polska! Gdańsk 28.08.1946 godzina 6:15", nawiązujący do wyroku śmierci wykonanym na działaczce Armii Krajowej. Lechiści zaprezentowali ponadto chorągiewki oraz sektorówkę w kształcie koszulki.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław (-).
Piast Gliwice na meczu ze Śląskiem Wrocław - fot. piastgliwice.eu Śląsk nie mógł pojechać do Gliwic z powodu zakazu wyjazdowego. Na stadionie pojawili się tylko kibice niepełnosprawni WKS-u (40) ze swoją flagą. Gospodarze z niezłym dopingiem. Doping rozpoczęli od odśpiewania hymnu narodowego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce (-).
Sektor gości w Bielsku cały czas pozostaje zamknięty. Gospodarze ze skromnym młynem, bez oprawy.

I liga:

Puszcza Niepołomice - GKS Tychy (180).
Do Niepołomic pojechała niespełna setka GKS-u, wspierana przez 81 fanów Sandecji.

Kolejarz Stróże - Wisła Płock (59).
W sektorze gości zasiadło 33 kibiców z Płocka.

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn (130).
GKS Bełchatów - Miedź Legnica (32).
ROW Rybnik - Sandecja Nowy Sącz (-).

Górnik Łęczna - GKS Katowice (-).
Fani GKS-u z powodu zakazu wyjazdowego nie pojechali do Łęcznej. Zamiast tego 79 osób wspierało Banik na wyjazdowym meczu ze Spartą Praga. Górnik Łęczna wystawił 200-osobowy młyn i wywiesił biało-czerwony transparent "Cześć i chwała bohaterom".

II liga:

Polonia Bytom - Raków Częstochowa (200).
Polonia Bytom na meczu z Rakowem Częstochowa Raków wykorzystał komplet przyznanych przez Polonię wejściówek. Na meczu pojawiło się ich 150, wspieranych przez Chemika Kędzierzyn (50). Polonia zaprezentowała malowaną sektorówkę, transparenty w barwach klubu z hasłem "Gdy Polonia wpada do twojego miasta, na ulicach panika, każdego to przerasta". Całość uzupełniały kartoniki.

Radomiak Radom - Stal Rzeszów (150).
Radomiaka w młynie 300 osób. Stal przyjechała w 150 osób.

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola (120).
Goście wspierani przez Stal Gorzyce (7), Polonię Przemyśl (5) i Ładę Biłgoraj (1).

Chrobry Głogów - Odra Opole (106).
Chrobrego w młynie niespełna 400, w tym Stilon (40). Prowadzili dobry doping. Wywiesili transparent przypominający wydarzenia z Lubina 1982 roku oraz zachętę do wyjazdu do Poznania. Głogowianie zaprezentowali transparent "Królewski Majestat", sektorówkę z herbem w koronie i napisem "Ultras", a całość dopełniły race i czarne świece dymne.

Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg (110).

Calisia Kalisz - Górnik Wałbrzych (90).
Goście wspierani przez Polonię Świdnica (20).

Pelikan Łowicz - Świt Nowy Dwór Maz. (34).
Górnik Polkowice - Ostrovia Ostrów Wielkopolski (31).

Motor Lublin - Pogoń Siedlce (46).
Pogoń przyjechała do Lublina w 46 osób, w tym Wisła Puławy (4) z dwiema flagami.

Ruch Zdzieszowice - Błękitni Stargard Szczeciński (4).
Rozwój Katowice - Warta Poznań (2).

Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków (0).
Gospodarzy w młynie ok. 80.

Niższe ligi:

Hutnik Kraków - KSZO Ostrowiec (126).
Hutnik Kraków na meczu z KSZO Ostrowiec Hutnik zaprezentował na meczu malowaną sektorówkę opuszczoną z dachu - "ultraKOMBINATorzy", transparent "Nowej Huty Dekoratorzy" oraz świece dymne. Młyn Hutnika liczył 400 głów. KSZO przyjechało w 126 osób z czterema flagami. Jeden z przyjezdnych próbował wybrać się po flagi krakusów, ale zamiast zdobyczy po chwili wymagał pomocy służb medycznych. Z atrakcji ultras goście machali flagami na kiju, zaprezentowali mini setorówkę i odpalili skromne ilości piro.

Foto-Higiena Gać - Stilon Gorzów (125).
Stilon (83) wspierany przez Chrobrego (42) pojawił się w dobrej liczbie na tym dość dalekim wyjeździe.

Resovia - Karpaty Krosno (120).
Resovia na meczu z Karpatami Krosno Gospodarzy w młynie około 600, z niezłym dopingiem przez całe spotkanie. Wspierał ich ŁKS (30). Rzeszowianie zaprezentowali oprawę "Resoviacki charakter" w asyście piro, a także choreo skierowane do przyjezdnych z hasłem "Banda ch...a z cyganami się buja". Później wywiesili jeszcze transparent "Nadejdzie wiosna, Sovia roz...ie pół Krosna". Karpaty przyjechały do Rzeszowa w 120 osób.

Miedź II Legnica - Karkonosze Jelenia Góra (65).

Huragan Wołomin - RKS Ursus (30).
Gospodarzy w młynie 40 osób, wspierani przez Dolcan i Olimpię (25). Zaprezentowali oprawę - malowany transparent i baloniki w barwach. RKS-u 30 głów.

Wisła II Kraków - Górnik Libiąż (29).
Zawisza Rzgów - RKS Radomsko (18).
PKS Radość - Okęcie Warszawa (16).
Drukarz Warszawa - Victoria Sulejówek (14).
MKS Korsze - ŁKS Łomża (5).

Lech Rypin - Mień Lipno (0).
Na derbowym meczu fani z Rypina zebrali się w młynie w 50 osób. Rzucili serpentyny, konfetti, a także odpalili piro nad transparentem "Nie ma dymu bez ognia".

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Tęcza Stanisławów - Victoria Kałuszyn (17).
Goście przyjechali w 17 osób z jedną flagą i odpalili świece dymne. Gospodarze bez młyna.

Inne dyscypliny:

Żużel: Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra (300).
Goście mieli problemy z wniesieniem swojej flagi, co sprawiło, że postanowili opuścić swój sektor. Ochrona zaczęła używać gazu i pał na lewo i prawo.


Wyjazd tygodnia: 1550 fanów Zawiszy na wyjazdowym meczu w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Choreo Pogoni na meczu z Wisłą

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Cracovią:
Cracovia na meczu z Legią Warszawa:
Lechia Gdańsk na meczu z Górnikiem Zabrze:

Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:

Lech Poznań na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:
Pogoń Szczecin na meczu z Wisłą Kraków:


Ruch Chorzów na meczu z Zagłębiem Lubin:
Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Widzew Łódź na meczu z Jagiellonią Białystok:
Piast Gliwice na meczu ze Śląskiem Wrocław:
ŁKS Łódź na meczu z Zawiszą Pajęczno:
Pogoń Siedlce na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:


Mazur Gostynin na meczu z Czarnymi Węgrów:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Bytovią Bytów:


Hutnik Kraków na meczu z KSZO Ostrowiec:Lech Rypin na meczu z Mieniem Lipno:Stal Mielec na meczu z Wigrami Suwałki:


Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom:


Radomiak Radom na meczu ze Stalą Rzeszów:


KSZO Ostrowiec na wyjazdowym meczu z Hutnikiem Kraków:


Chrobry Głogów na meczu z Odrą Opole:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków:


Chojniczanka Chojnice na meczu ze Stomilem Olsztyn:


ROW Rybnik na meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Motor Lublin na meczu z Pogonią Siedlce:


MKS Kluczbork na meczu z UKP Zielona Góra:


Chrobry Głogów na meczu z Odrą Opole:


Górnik Wałbrzych na wyjazdowym meczu z Calisią Kalisz:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Polonią Bytom:
Polonia Bytom na meczu z Rakowem Częstochowa:


Resovia na meczu z Karpatami Krosno:
Karpaty Krosno na wyjazdowym meczu z Resovią:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.