Pomnik Kazimierza Deyny - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika, bo... zatrzyma cię policja!

Woytek, źródło: Legionisci.com / niezalezna.pl - Wiadomość archiwalna

W niedzielę kibice Legii tradycyjnie w rocznicę śmierci Kazimierza Deyny oddali hołd legendzie stołecznego klubu. Niestety tuż po uroczystości doszło do groteskowej sytuacji. Trzech niepełnoletnich kibiców, którzy odpalili przed pomnikiem race zostało zatrzymanych przez policjantów.

- Od razu po uroczystości podbiło do mnie i do kolegi, który nie odpalał piro, paru policjantów. W tracie spisywania doszło 2 policjantów, którzy zgarnęli nas na komendę. Kolegę puścili, ale okazało się, że jest tam też drugi z chłopaków odpalających race - mówi nam jeden z zatrzymanych. - Przeszukali mnie, jeden z policjantów przylepił sobie moją vlepkę z Deyną na szafkę - dodaje.

W czasie gdy kibice zebrali się przy pomniku, na stadionie Legii trwał mecz "gwiazdy" TVN kontra politycy. Policja filmowała całe wydarzenie i według naszych informacji chce podciągnąć odpalanie rac pod imprezę masową. Konkretne zarzuty nie są jednak jeszcze znane zatrzymanym 12 i 14-latkom.

Jak wynika z ustaleń portalu niezalezna.pl interwencja odbyła się na podstawie art. 51 kodeksu wykroczeń dotyczącego zakłócania spokoju i porządku publicznego. nastolatkami zajmie się teraz sąd rodzinny.
- Trwają czynności procesowe. Czeka nas jeszcze przesłuchanie świadków. Sprawa będzie skierowana do sądu rodzinnego – tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl asp. Robert Opas ze stołecznej policji.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.