Rafał Holnicki-Szulc w ataku na kosz Polonii - fot. Bodziach

Mazovia Cup: Legia 68-42 Polonia

Koszykarze Legii w drugim meczu rozgrywanego w Legionowie turnieju Mazovia Cup pewnie wygrali z Polonią Warszawa 68-42. Wynik byłby z pewnością zdecydowanie wyższy, gdyby nie sędziowanie na fatalnym poziomie. Sędziowie odgwizdali legionistom, szczególnie ławce kilka przewinień technicznych. Jutro o 16:15 nasz zespół zagra ostatni mecz zawodów - o pierwsze miejsce w turnieju z KS Piaseczno.

Fotoreportaż z meczu - 48 zdjęć Bodziacha

Fotoreportaż z meczu - 58 zdjęć Dominika

Legia była zdecydowanie lepszym zespołem, mimo że nie grała najlepiej, od samego początku spotkania. Dość szybko osiągnięta przewaga miała z pewnością wpływ na kolejne minuty pojedynku. Poloniści nie byli w stanie nawiązać z Legią walki. Trener Bakun rotował składem, mając przed sobą niedzielny mecz z Piasecznem. W drugiej połowie na boisku pojawił się Michał Adamski, który w piątek nie zagrał ani minuty. W dzisiejszym meczu w składzie Legii zabrakło Piotra Nawrota. Dość ostro w jednej z akcji potraktowany został Paweł Podobas, ale na szczęście mógł dokończyć spotkanie. "Pepe" zdobył zresztą ostatnie punkty dla Legii w tym spotkaniu.

14.09.2013, Legionowo: Legia Warszawa 68-42 (18-10, 20-9, 19-16, 11-7) Polonia Warszawa
Legia: Cechniak 10, Jaremkiewicz 9 (1), Motel 9 (1), Świderski 8, Holnicki-Szulc (k) 6, Jaworski 5, Paszkiewicz 5 (1), Zapert 4, Piesio 4, Podobas 3, Koźluk 3 (1), Bojko 2, Adamski 0
trener: Piotr Bakun, as. Robert Chabelski

Polonia: Kordalski 11, Kober 8, Słoniewski 5, Popiołek (k) 4, Pawlak 3 (1), Kołakowski 3, Jagiełło 2, Jurkiewicz 2, Sieradzki 2, Kulka 2, Grudziński 0, Fronc 0
trener: Andrzej Kierlewicz, as. Adam Latos

Sędziował: Bogusław Słupczyński, Rafał Zuchowicz, Maciej Krzepiński