Warta Sieradz 2-3 Legia II

Rezerwy Legii wygrały wyjazdowe spotkanie III ligi z liderem rozgrywek, Wartą Sieradz 3-2. Dzięki zwycięstwu, podopieczni Dariusza Banasika awansowali na czwarte miejsce w tabeli i do lidera tracą 5 punktów. Bramki dla Legii zdobyli Kamil Anczewski, Peu i Jakub Arak. W spotkaniu zadebiutował w drugiej drużynie bramkarz Młodych Wilków 95 Mikołaj Smyłek.

W pierwszej połowie legioniści przeważali dokumentując swój napór golem Kamila Anczewskiego. Doskonałą okazję miał również Raphael Augusto, ale po jego uderzeniu z dystansu piłka trafiła w wewnętrzną część słupka ... i wylądowała na przeciwległym słupku, padając w końcu łupem golkipera. Po 30 minutach naporu tempo gry osłabło, ale legioniści wciąż jak się zdawało, kontrolowali przebieg gry. Tuz po wznowieniu gry gospodarze wyrównali i niesieni od boju dopingiem licznie zgormadzonych kibiców wyszli w 60. minucie na prowadzenie, po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego autorstwa Przemysław Różyckiego. Ponieważ porażka z Wartą praktycznie eliminowałaby legionistów z walki o awans, nasi piłkarze wykrzesali z siebie kolejne pokłady motywacji i odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. "Peu" najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym, wyprowadził w pole obrońców i sprytnym uderzeniem przy słupku wyrównał na 2-2. Legia II odzyskała inicjatywę. W 79. minucie Łukasz Bogusławski włączył się do akcji ofensywnej, dośrodkował w pole karne, a czatujący w "szesnastce" Jakub Arak przypomniał, że gra głową jest jedną z jego najsilniejszych stron, ustalając wynik meczu na 2-3.

III liga: Warta Sieradz 2-3 (0-1) Legia II Warszawa
0-1 10' Kamil Anczewski (as. Peu)
1-1 46' Michał Szumicki
2-1 60' Przemysław Różycki (rzut wolny)
2-2 64' Peu b.a.
2-3 79' Jakub Arak (głową, as. Łukasz Bogusławski)

Legia: Mikołaj Smyłek - Łukasz Bogusławski, Mateusz Cichocki, Marko Suler, Kamil Rozmus - Peu, Alan, Raphael Augusto (75' Grzegorz Tomasiewcz), Przemysław Mizgała (85' Bartłomiej Kalinkowski), Robert Bartczak (60' Łukasz Moneta) - Kamil Anczewski (70' Jakub Arak)

żółte kartki: Tomasiewicz, Suler