Jan Urban - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Urban: Musimy zagrać odważnie

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Liga Europy to dla nas wyzwanie, chcemy zdobywać doświadczenie, nawiązać równą walkę. Możemy powalczyć o wyjście z grupy i z takim zamiarem przystępujemy do gry. Gramy z zespołem, który jest faworytem grupy. Zobaczymy, jak Lazio potraktuje te rozgrywki - powiedział na konferencji przedmeczowej Jan Urban.

- Dla Lazio niedzielne derby to niesamowicie ważne spotkanie. Bardzo często w Lidze Europy zdarza się tak, że te mocne drużyny grają często słabszym składem. Włosi stracili jedno miejsce w pucharach na rzecz ligi niemieckiej. Zdają sobie z tego sprawę i chcą to miejsce odzyskać. Tym bardziej nam się dostanie, jeśli nie przywieziemy stąd korzystnego wyniku - uważa trener Legii.

Szkoleniowiec zapytany o to czy wolałby rozpocząć walkę w LE od meczu z Apollonem lub Trabzonsporem odpowiedział: - Nie. Taki scenariusz jest w porządku. Nie wiadomo, jaki byśmy dorobek mieli po meczach z innymi rywalami. Tutaj mamy niewiele do stracenia, ale więcej do zyskania. Uważam, że jutro będziemy wiedzieli więcej o potencjale tego zespołu. Lazio ma bodajże 17 obcokrajowców. To znaczy, że ten zespół może pozwolić sobie na takie transfery. Dlatego nie musi być to o wiele słabszy zespół niż ten, który zagra w niedzielę z Romą. Ja bym powiedział, że Lazio i Steaua mają podobny potencjał. Steaua gra bardziej do przodu, bardziej dynamicznie. Lazio prezentuje typowo włoski styl - dużo cierpliwości. Wydaje się czasem, że grają słabo, ale nagle strzelają bramkę. Często bronią się na własnej połowie, oddają inicjatywę przeciwnikowi, ale robią tak dlatego, że oni tak chcą. Liczą na błąd przeciwnika w obronie i wykorzystanie tego błędu - powiedział Urban.

Legia ma za sobą już siedem spotkań ligowych, Lazio tylko trzy. Czy będzie to atutem Legii?
- Oby tak było. Po przerwie letniej zawsze wygląda to tak, że zespoły się rozkręcają z każdym meczem. Mam nadzieję, że tak będzie w naszym przypadku. Musimy jednak zagrać na naszym dobrym poziomie, odważnie, rozsądnie i z głową. Mamy naprzeciwko rywala bardzo doświadczonego, z piłkarzami dobrze wyszkolonymi technicznie. Chciałbym widzieć drużynę, która wykorzystała doświadczenie z eliminacji Ligi Mistrzów i progres w grze drużynie. Tego najbardziej oczekuję. Czy to starczy na dobry wynik, to się okaże - powiedział trener Legii.

- Tutaj nie będzie nie wiadomo jakiej atmosfery na stadionie. To dopiero pierwszy mecz w grupie. Chciałbym, żeby zawodnicy nacieszyli się tym spotkaniem. Nie na co dzień gra się z takim rywalem, na takim boisku. Ja zagrałem mnóstwo meczów międzynarodowych zarówno w Polsce, jak i za granicą, ale we Włoszech chyba tylko raz - na San Siro. Mam nadzieję, że moi zawodnicy będą wspominali to spotkanie długo, ale przede wszystkim jako spotkanie z dobrym przeciwnikiem, w którym zagraliśmy jak równy z równym. Musimy zagrać odważnie, bo inaczej nie wyciągniemy żadnego doświadczenia - zakończył szkoleniowiec.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.