fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Komunikat Legii ws. zdarzeń w Rzymie

Woytek, źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

W nawiązaniu do wydarzeń, które miały miejsce w Rzymie przy okazji meczu Legii Warszawa z Lazio Rzym oraz związanych z nimi informacji w mediach, Legia przedstawiła swój komentarz oraz zestawienie kar, które do tej pory nałożyła na klub UEFA.

KOMUNIKAT LEGII WARSZAWA

Klub zdecydowanie potępia wszelkie zachowania naruszające prawo lub powszechnie przyjęte normy, o których donosiły media.

Według doniesień prasowych do włoskiej stolicy przyjechało około 8 tysięcy osób, które określono jako kibice Legii. Zaznaczamy, że wśród nich była jedynie 2-tysięczna grupa Kibiców, która posiadała bilety na mecz z Lazio i weszła na stadion. Nie można tych Kibiców obarczać winą za wszystkie negatywne zachowania, które w tym czasie miały miejsce w Rzymie. Zgodnie z posiadanymi przez klub informacjami, zorganizowana grupa Kibiców Legii Warszawa bez zakłóceń i incydentów przemaszerowała z miejsca zbiórki pod Stadion Olimpijski. W związku ze zdarzeniami mającymi miejsce w Rzymie, do dnia dzisiejszego nie wpłynęły do Klubu żadne oficjalne pisma od włoskiej Policji.

Noszenie barw Legii Warszawa jest zaszczytem i zobowiązuje do okazywania szacunku wobec historii oraz dokonań Klubu a także innych Kibiców.

Niezależnie od powyższego, chcielibyśmy zwrócić uwagę tym Kibicom, których zachowania stoją w sprzeczności z obowiązującym prawem i wymaganiami UEFA, że narażają klub na ugruntowanie negatywnego postrzegania Legii przez UEFA oraz na olbrzymie straty finansowe w wymiarze najwyższym w dotychczasowej historii klubu, zagrażające płynnemu funkcjonowaniu Legii i jej drużyny piłkarskiej. Zachowanie te mają także bardzo negatywny wpływ na opinię innych organów odpowiedzialnych za ocenę bezpieczeństwa na meczach rozgrywanych przez drużynę Legii Warszawa. Konsekwencje takich zachowań ponosimy wszyscy.

Klub wyraża głęboką nadzieję, że wszyscy Kibice podejmą wspólne starania w celu zapewnienia takiej formy dopingu i zachowań na stadionie, które nie będą narażały Legii na dalsze kary finansowe i sankcje, włącznie z rozgrywaniem meczów naszej drużyny przy zamkniętym stadionie. Powtarzanie się niedopuszczalnych przez prawo i UEFA zachowań uniemożliwia klubowi dalszy rozwój, bycie najlepszym w Polsce i pozbawia nas szans na budowanie silnej pozycji w Europie.


Poniżej przedstawiamy szczegółowe zestawienie kar, które zostały nałożone w bieżącym sezonie na klub przez Komitet Dyscyplinarny UEFA oraz powody ich zastosowania.

• Mecze z The New Saints

- 30 tys. EUR oraz zamknięcie trybuny północnej na meczu ze Steauą Bukareszt za wywieszanie flag zawierających treści rasistowskie (flagi: „White Legion”, „Ultras Legia”, „Wild Boys”)

- 15 tys. EUR za:
a) użycie pirotechniki,
b) wrzucenie plastikowej butelki z wodą na płytę boiska,
c) blokowanie przejść ewakuacyjnych na trybunie północnej oraz wieszanie flag na bramkach ewakuacyjnych prowadzących z trybuny na boisko.

• Mecze z Molde FK oraz Steauą Bukareszt

- 150 tys. EUR, zamknięcie stadionu na meczu z Apollonem Limassol oraz jeden dodatkowy mecz przy zamkniętych trybunach w zawieszeniu na 5 lat, za:
a) wywieszanie flag zawierających treści rasistowskie (flagi: „White Legion”, „Ultras Legia”, „Wild Boys”, krzyż celtycki) – tylko na meczach z Molde FK,
b) użycie pirotechniki,
c) rzucanie na płytę boiska przedmiotów, w tym m.in. papierowych rolek, kulek, kubków, monet,
d) blokowanie przejść ewakuacyjnych na trybunie północnej i na innych trybunach a także wieszanie flag na bramkach ewakuacyjnych prowadzących z trybuny na boisko,
e) nieautoryzowane przechodzenie na inne trybuny stadionu,
f) oświetlanie bramkarza Steaua Bukareszt wskaźnikiem laserowym,
g) eksponowanie na trybunie zachodniej plakatu o treściach obraźliwych dla UEFA,
h) użycie systemu nagłaśniającego do dopingu oraz nie zachowanie neutralnego charakteru przez spikera klubu poprzez zachęcanie do dopingu drużyny gospodarzy.


Składane dotychczas przez klub wyjaśnienia oraz odwołania do UEFA, w związku z prowadzonymi postępowaniami dyscyplinarnymi, zarówno w poprzednim jak i w bieżącym sezonie piłkarskim, nie wpłynęły na zmianę decyzji UEFA.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.