fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Komunikat Grup Kibicowskich

źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

Grupy kibicowskie Legii Warszawa wydały komunikat, w którym wyrażają ubolewanie i oburzenie, z powodu drastycznych konsekwencji, które poniesie Legia w związku z karami nałożonymi przez UEFA. "Czujemy się zobowiązani do poinformowania środowiska kibicowskiego, że race są jedynie niewielką częścią tych kar – regulamin UEFA jasno stanowi, że używanie środków pirotechnicznych nie może być podstawą do zamknięcia stadionu lub wykluczenia klubu z pucharów" - informują kibice.

Pełna treść komunikatu:

Drodzy Kibice,

W ostatnim czasie UEFA nałożyła na nasz Klub absurdalne, bezprecedensowe, ogromne kary finansowe oraz podjęła decyzję o rozegraniu meczu LE z Apollonem bez udziału publiczności.

Pragniemy wyrazić nasze ubolewanie i oburzenie z powodu tak drastycznych konsekwencji, które poniesie Legia. Jednocześnie każdy Kibic musi zdawać sobie sprawę z tego, że kary te są inspirowane przez przedstawicieli polskiej administracji publicznej (apele do UEFA o jak najsurowsze karanie polskich klubów) oraz organizacje o nie do końca jasnym profilu działalności, zajmujące się m.in. tropieniem wyimaginowanego „faszyzmu” i „rasizmu” na stadionach, czerpiące od UEFA tym większe zyski, im wyższe kary są nakładane na kluby. Czujemy się zobowiązani do poinformowania środowiska kibicowskiego, że race są jedynie niewielką częścią tych kar – regulamin UEFA jasno stanowi, że używanie środków pirotechnicznych nie może być podstawą do zamknięcia stadionu lub wykluczenia klubu z pucharów. Kary te są efektem uznania za „faszystowskie” flag, które od ok.20 lat wiszą niezmiennie na naszym stadionie (m. in Wild Boys, Ultras Legia) i co do których nikt nigdy nie zgłaszał jakichkolwiek uwag i zastrzeżeń!

Co więcej, przed każdym z meczów pucharowych, delegat UEFA wyrażał zgodę na wywieszenie tych flag, motywując to tym, że flagi nie zawierają żadnych treści zabronionych. Tymczasem niestrudzeni „łowcy faszyzmu” z organizacji FARE i jej polskiej przybudówki „Nigdy Więcej”, po każdym meczu wysyłali własne raporty do UEFA, mające przedstawić kibiców Legii w jak najgorszym świetle. Flagi zostały jednoznacznie uznane za niewłaściwe, wyłacznie na podstawie uznaniowej opinii przedstawicieli prywatnych organizacji, mających finansowy interes w ukaraniu Legii. Mimo to, po meczach z Molde, podjęliśmy decyzję, że nie będziemy wywieszać tych flag do czasu uzyskania opinii prawnej, która jednoznacznie stwierdzi, że nie zawierają one żadnych symboli zakazanych. Warto podkreślić, że o „kontrowersyjności” wspomnianych płócien dowiedzieliśmy się po drugim z tych meczów. Mimo to zarzuca nam się „recydywę”.

Wobec konsekwencji nałożonych na Legię żaden Kibic nie może przejść obojętnie. To jest moment, w którym nie możemy zostawić Klubu samego. Dzięki podejściu Zarządu mecz ze Steauą był prawdziwym świętem, podczas którego wszyscy byliśmy Żyletą i mogliśmy w wyjątkowej atmosferze wspierać Legię. Skoro wtedy wszyscy byliśmy Żyletą, to teraz – również wszyscy – powinniśmy pomóc Legii. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą, by do końca tej rundy bilety na mecze były droższe o 5 złotych dla osób, które wybiorą taką opcję (każdy z kibiców oraz fanatyków powinien sam zdecydować, czy w takiej sytuacji Legii pomóc należy). Hasło „Cała Legia zawsze razem” musi teraz dotyczyć także Klubu. Każdy z nas, przeznaczając te dodatkowe 5 złotych może śmiało się pod nim podpisać. Szczegóły dotyczące sprzedaży biletów wkrótce poda Klub.

Pragniemy jeszcze raz podkreślić, że nie zgadzamy się z nałożonymi na Legię karami, które uważamy za niesprawiedliwe i krzywdzące. Chcemy i musimy pomóc naszemu Klubowi, który niesłusznie ponosi surowe konsekwencje.

Z pozdrowieniami,
Grupy Kibicowskie

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.