Tomasz Brzyski - fot. Mishka / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Tomasz Brzyski

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Tomasz Brzyski w obecnym sezonie ma monopol na występy na lewym skrzydle obrony Legii. Jakub Wawrzyniak może powoli tracić nadzieję na powrót po wyleczeniu kontuzji do pierwszego składu. Lupa LL! obserwowała, czy obawy "Wawrzyna" mają podstawy i jak Brzyski radził sobie na murawie.

W sobotni wieczór Brzyski pokazał się z bardzo dobrej strony. Co ciekawe, zawodnik zasłużył na pochwały nie tylko za grę w defensywie, ale również w ofensywie. 31-letni piłkarz miał swój udział przy obu golach dla Legii. W 20. minucie to właśnie Brzyski precyzyjnie dograł na głowę Tomasza Jodłowca, który zdobył gola na 1-1. W 77. minucie "Brzytwa" dośrodkowywał z rzutu rożnego. Piłkę przedłużył "Jodła", a gola na wagę wygranej zdobył Jakub Rzeźniczak.

Dzięki Brzyskiemu w meczu ze Śląskiem Legia wreszcie potrafiła stworzyć zagrożenie pod bramką rywali po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. W sobotni wieczór piłka nie była podgrywana na bliższy słupek, gdzie padałaby łupem obrońcy. Zamiast tego Brzyski dogrywał przed bramkę, tak jak w 42. minucie, gdy gola powinien zdobyć Jakub Rzeźniczak.

Sam Brzyski też miał okazje do strzelenia bramki. Najpierw huknął w 33. minucie, ale piłka minęła bramkę rywali. Po przerwie legionista celował już lepiej i dwa razy Marian Kelemen miał ręce pełne roboty. Szczególnie groźnie pod bramką Śląska było po strzale Brzyskiego z rzutu wolnego.

Do niedawna pewniakiem do gry na lewym skrzydle defensywy "wojskowych" był Jakub Wawrzyniak. Obecnie jednak w ogóle nie widać, że ze składu wypadł podstawowy zawodnik na tej pozycji. Ale "Wawrzyn" na pewno nie pogodzi się z rolą rezerwowego. Pokazał to w Legii już nie raz, gdy musiał rywalizować z Tomaszem Kiełbowiczem. Tym razem przyjdzie mu rywalizować z kolejnym Tomaszem. Z tej rywalizacji może wyjść dużo dobrego dla Legii.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Tomasza Brzyskiego (w nawiasie pierwsza + druga połowa).