REKLAMA

ZK: Obchody zakończenia Powstania Warszawskiego w Pruszkowie

źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

Kibice Legii z grupy Zachodnia Koalicja zapraszają na wiec Ku Pamięci DULAG 121, który odbędzie się dziś o godzinie 19. Obóz Dulag 121 był obozem przejściowym podczas II Wojny Światowej, przez który przeszli mieszkańcy każdej dzielnicy Warszawy, po upadku poszczególnych dzielnic, podczas Powstania Warszawskiego.

Plan Wiecu:

Spotykamy się pod Muzeum Dulag 121 – adres: Pruszków, ul. 3-go Maja 8 dnia 02.10.2013 o godzinie 19:00. Przechodzimy przez Muzeum na teren MLP (Park Logistyczny), na którym znajduje się „pomnik” czyli drzewo i hala, która była świadkiem tamtych wydarzeń. Pod pomnikiem będzie odczytany rys historyczny, odśpiewamy hymn narodowy oraz odpalimy race oraz znicze, gdyż obok „pomnika” stoją duże kamienie symbolizujące daną dzielnicę z datą przybycia mieszkańców do obozu przejściowego. Po zakończeniu Wiecu będzie możliwość zwiedzania Muzeum – koszt biletu 4 zł.

Zapraszamy Grupa ZK

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.