REKLAMA

Młodzieżowcy z Islandii na testach w Legii

Piotr Giedyk, źródło: Iceland News Polska - Wiadomość archiwalna

Trzech młodych piłkarzy Breiðablik UBK poleci w sobotę do Polski na testy do Legii Warszawa. Dwóch z nich będzie trenowało z mistrzem Polski. Nie wiadomo na jak długo do stolicy przyjedzie Sverrir Ingi Ingason, który ma wkrótce wziąć również udział w treningach z holenderskim Heerenveen. Piłkarz przyleci najpierw do Warszawy, aby poznać klub i porozmawiać z działaczami oraz sztabem szkoleniowym, a dopiero później uda się do Holandii.

Árni Vilhjálmsson i Andri Rafn Yeoman są do pełnej dyspozycji "wojskowych". Árni to jeden z najlepiej zapowiadających się snajperów Islandii i niektórzy twierdzą, że na Islandii wyrasta drugi Alfred Finnbogason. 19-letni napastnik strzelił w tym sezonie 9 goli w 21 meczach. Árni Vilhjálmsson błysnął również w kadrze narodowej do lat 19, w której strzelił osiem goli na dziesięć występów. Andri Rafn Yeoman jest z kolei pomocnikiem, który zaliczył w tym roku dobre występy nie tylko w Pepsi-deildin, ale i w Lidze Europy, pokonując w barwach Breiðabliku m.in Sturm Graz 1-0 na wyjeździe. Sverrir Ingi Ingason jest obrońcą. Wszyscy trzej piłkarze mają wywalczone miejsca w pierwszym składzie swojego klubu oraz grają w reprezentacji Islandii do lat 21. Na wyspie uchodzą za kolejną generację młodych talentów.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.