Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Motor Lublin na meczu z Olimpią Elbląg
Motor Lublin na meczu z Olimpią Elbląg
Środa, 6 listopada 2013 r. godz. 16:22

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Bandyckie miasto bandycki klub

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatnim tygodniu piłkarze ekstraklasy rozegrali dwie ligowe kolejki. Sporo kontrowersji wzbudziło zlekceważenie minuty ciszy ku pamięci Tadeusza Mazowieckiego przez kibiców Lechii Gdańsk. Lechistom oberwało się najmocniej ze strony mediów, tymczasem podobnie zachowali się fani także innych klubów, którzy w tym czasie skandowali hasła antykomunistyczne.

W ekstraklasie było kilka niezłych wyjazdów. Najlepszy zaliczyli legioniści do Bydgoszczy (1750). Dobrze wypadł też Górnik w Poznaniu (1100), Śląsk w Gdańsku (1000) czy Korona na Cracovii (971). Słabiej ostatnio prezentuje się Widzew, który na Wisłę pojechał tylko w 537 osób. Dla wielu ekip to pewnie nieosiągalny poziom, ale RTS-owi taka liczba chluby nie przynosi.

W niższych ligach najciekawsze były mecze Arki z Chojniczanką (ze sporym wsparciem Lechii), Stali Rzeszów ze Stalówką, Zagłębia Sosnowiec z Rakowem oraz Resovii z Polonią Przemyśl.

Pod względem opraw na wyróżnienie zasługują prezentacja Motoru i Zawiszy. Ultrasowali także Pogoń, Widzew, Arka i Chojniczanka.

Ekstraklasa - 15. kolejka:

Lech Poznań 3-1 Górnik Zabrze (1100).
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań - fot. kkslech.com Górnik w ponad tysięcznej grupie przyjechał pociągiem specjalnym do Poznania. W sektorze gości zasiadło także 55 fanów GKS-u i 18 Wisłoki Dębica. Przyjezdni wywiesili 16 flag. Prowadzili niezły doping, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. W drugiej połowie machali 60-cioma flagami na kiju. Lech z przeciętnym dopingiem, bez oprawy.

Lechia Gdańsk 1-2 Śląsk Wrocław (1000).
Lechia Gdańsk na meczu ze Śląskiem Wrocław - fot. lwypolnocy.pl Na meczu przyjaźni pojawiło się ok. 1000 wrocławian, którzy zasiedli w sektorach gospodarzy. Po meczu najwięcej mówiło się o minucie ciszy dla Tadeusza Mazowieckiego, której nie uszanowali lechiści, wyzywając w tym czasie komunistów. Fani Śląska przywieźli ze sobą dwie flagi.

Cracovia - Korona Kielce (971).
Cracovia na meczu z Koroną Kielce - fot. tylkocracovia.pl Korona w dobrej liczbie stawiła się w niedalekim Krakowie. Wraz z nimi w sektorze zasiedli fani Stali Mielec (112). Przyjezdni wywiesili 14 flag. Goście prowadzili dobry doping. Ochrona nie pozwoliła im wnieść na sektor peleryn w barwach oraz flag na kiju. Cracovia pod względem liczebności młyna i głośności dopingu wypadła słabo.

Widzew Łódź 2-1 Pogoń Szczecin (228).
Widzew Łódź na meczu z Pogonią Szczecin - fot. widzewtomy.net Portowcy przyjechali do Łodzi i obejrzeli spotkanie dzięki uprzejmości widzewiaków. Było ich 228. Widzew zaprezentował oprawę poświęconą kibicom RTS-u, którzy odeszli z tego świata. Zadebiutowała także poświęcona im flaga.

Legia Warszawa 2-0 Zagłębie Lubin (140).
fot. Woytek / Legionisci.com Słaby wyjazd Zagłębia, które do Warszawy przyjechało w 140 osób z trzema flagami. W ciągu całego meczu krzyknęli tylko kilka razy. Frekwencja na meczu niższa niż zazwyczaj, ale doping legionistów był niezły.

Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz ().
Ruch Chorzów na meczu z Zawiszą Bydgoszcz - fot. niebiescy.pl Podczas rozegranego we wtorek spotkania fani Ruchu pożegnali zmarłą legendę ich klubu - Gerarda Cieślika. Rozwiesili transparent "Niech Pan prowadzi Cię naszą pieśnią w kwiaty niebieskich łąk". Zawisza w nie najgorszej liczbie jak na środek tygodnia. W sektorze gości wywiesili jedno swoje płótno oraz małą flagę ŁKS-u.

Piast Gliwice 2-1 Jagiellonia Białystok (70).
Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice - fot. jagiellonia.net Fani Jagiellonii przyjechali do Gliwic w 70 osób, z dwiema flagami. Fani Piasta po serii słabych meczów swojego klubu skandowali niezbyt pochlebne hasła pod adresem trenera. "W związku z wulgarnymi okrzykami, które słyszeliśmy podczas wczorajszego meczu T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok pragniemy poinformować, że Rada Nadzorcza i Zarząd Gliwickiego Klubu Sportowego Piast S.A. zdecydowanie potępiają zachowanie części kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Okrzei, którzy obrażali sztab szkoleniowy Piasta Gliwice. Wyrażamy głębokie ubolewanie z tego faktu, informując jednocześnie, że klub wyciągnie konsekwencje wobec osób, prowokujących i zachęcających do tego typu działania" - czytamy w oświadczeniu Piasta.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0 Wisła Kraków (100).
Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Wisłą Kraków - fot. kibicewisly.pl Wiślacy mimo braku sektora gości na stadionie w Bielsku, przyjechali w 100 osób i zajęli miejsca na dwóch trybunach. Młyn Podbeskidzia skromny.

Ekstraklasa - 14. kolejka:

Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa (1750).
Zawisza Bydgoszcz na meczu z Legią Warszawa - fot. Mishka Legioniści na środowy wyjazd pojechali w 1750 osób, w tym liczne fankluby, np. Chełmża (180 osób). W sektorze gości wywiesili 6 flag i prowadzili przeciętny doping w II połowie. W pierwszej połowie bez dopingu, z powodu powolnego wpuszczania na sektor. Zawisza z licznym młynem, niezłym dopingiem oraz oprawą, na którą składały się szarfy tworzące hasło "HWDP", kartoniki oraz pirotechnika. Cały mecz bez bluzgów, "uprzejmości" zaczęły się dopiero po meczu.

Wisła Kraków 3-0 Widzew Łódź (537).
Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków - fot. kibicewisly.pl Widzewiacy pojechali do Krakowa w słabej liczbie, z niezłym oflagowaniem. Wraz z nimi Ruch. Przyjezdni nie mieli większych szans na przebicie się z dopingiem. Obie strony bez oprawy. Nie szczędzili sobie wzajemnych "uprzejmości".

Zagłębie Lubin 1-3 Lechia Gdańsk (430).
Lechiści (125), z dobrym wsparciem Śląska (305), pojawili się w Lubinie w niezłej liczbie jak na środek tygodnia. Przyjezdni wywiesili dwie flagi.

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała (40).
Podbeskidzie do Wrocławia pojechało samochodami w 40 osób. Swoją obecność zaznaczyli dwoma okrzykami. Wrocławianie wywiesili tylko dwie flagi.

Korona Kielce 1-4 Ruch Chorzów (410).
 Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce - fot. niebiescy.pl Ruch na stosunkowo bliski wyjazd pojechał w 410 osób, w tym delegacja Widzewa z Bełchatowa. Nie wszyscy weszli na stadion. W sektorze gości wywiesili 12 flag. Obie strony z przeciętnym dopingiem.

Pogoń Szczecin 4-0 Piast Gliwice (6).
Pogoń Szczecin na meczu z Piastem Gliwice - fot. pogononline.pl Portowców na meczu ok. 6 tysięcy, z przeciętnym dopingiem. Zaprezentowali oprawę, poprzez którą chcieli pokazać, szczególnie władzom miasta, jak zacofany jest Szczecin pod względem budowy nowoczesnych obiektów. Malowana sektorówka Pogoni przedstawiła pocztówkę ze zdjęciem starego, rozpadającego się stadionu w Szczecinie i hasło "Ostatni taki stadion w kraju". Sektorówkę zaprezentowali na trybunie prostej. Piast przyjechał w skromnej liczbie.

Górnik Zabrze 0-1 Cracovia (-).
Zabrzan na meczu 3 tysiące, z dobrym dopingiem. Gości brak z powodu braku sektora.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (-).
Kolejny mecz w Białymstoku bez przyjezdnych. Gospodarze zaprezentowali jedynie serpentyny.

I liga:

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice (537).
Arka Gdynia na meczu z Chojniczanką Chojnice - fot. arkowcy.pl Ten mecz już wcześniej wzbudzał sporo emocji. Chojniczankę wsparło na wyjeździe kilka ekip: Lechia (205), Gryf Słupsk (57), Moto-Jelcz Oława (27), KP Starogard (14) i Śląsk (10). Przyjezdni mieli problemy z wniesieniem oprawy meczowej i w związku z tym zaprezentowali jedynie małą sektorówkę w kształcie koszulki i trochę pirotechniki. Arkowcy z prezentacją - transparentem "Najwyższy czas znów obrać wspólną drogę, w końcu rozliczyć się z każdym wrogiem", malowanym motywem "Hooligans from Arka" i strobo.

GKS Katowice - Stomil Olsztyn (250).
Dobry wyjazd Stomilu, który w 250 osób stawił się w Katowicach, w tym Polonia Bydgoszcz (23) i Hutnik Kraków (1). Na stadion nie weszło 35 osób. Przyjezdni wywiesili 11 flag i prowadzili przeciętny doping. GKS z dobrym dopingiem.

Okocimski Brzesko - GKS Tychy (174).

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock (96).
Zdecydowana większość przyjezdnych została cofnięta. Gospodarze ze skromnym młynem.

Flota Świnoujście - GKS Bełchatów (93).
Goście przyjechali do Świnoujścia dwoma autokarami. Wywiesili dwie flagi i prowadzili słaby doping. Flota bez młyna.

ROW Rybnik - Puszcza Niepołomice (15).
Górnik Łęczna - Olimpia Grudziądz (0).

Miedź Legnica - LKS Nieciecza (0).
Gospodarzy w młynie ok. 150.

II liga:

Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola (330).
Młyn gospodarzy na tym meczu liczył prawoe 700 osób, w tym Karpaty Krosno (140). Stalówka przyjechała w 330 osób, w tym Polonia Przemyśl (15), Łada Biłgoraj (14) i Stal Gorzyce. Nie brakowało obustronnych bluzgów.

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa (310).
Raków pojechał do Sosnowca transportem kołowym w 310 osób, w tym Chemik (31) i Videoton (10). Obie ekipy nie uszanowały minuty ciszy dla zmarłego Tadeusza Mazowieckiego. Zagłębie wystawiło 300-osobowy młyn. W trakcie I połowy delegat miał zastrzeżenia do płótna "Pozdrowienia do więzienia" i ochrona próbowała je zerwać. To skutkowało się awanturą, którą zakończyło dopiero rozpylenie dużych ilości gazu. Po przerwie młyn sosnowiczan rozszedł się, a dopingował jedynie Raków.

Błękitni Stargard Szczeciński - Odra Opole (75).
Odra, wspierana na dalekim wyjeździe przez Polonię Bytom (9), stawiła się w 75 osób z jedną flagą "Najwierniejsi".

Motor Lublin - Olimpia Elbląg (64).
Goście z Elbląga przyjechali w 64 osoby, w tym Legia (26) i Zagłębie (1), z jedną flagą - "Veterani". Motor zaprezentował ładną malowaną sektorówkę z zamaskowanym kibicem, herbem klubu i miasta na tle panoramy Lublina oraz transparent "Bandyckie miasto bandycki klub". Motorowcy z głośnym dopingiem. Przed meczem obie ekipy nie uszanowały minuty ciszy dla Mazowieckiego.

Rozwój Katowice - Chrobry Głogów (64).

Górnik Wałbrzych - Ostrovia Ostrów Wielkopolski (55).
Ostrovia przyjechała do Wałbrzycha w 40 osób, wspierana przez Górnika Konin (15). Goście wywiesili 4 flagi.

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki (51).
Warta Poznań - Gryf Wejherowo (14).
Bytovia Bytów - MKS Kluczbork (5).
Radomiak Radom - Legionovia Legionowo (0).

Niższe ligi:

Resovia Rzeszów - Polonia Przemyśl (260).
Ciekawy pojedynek w III lidze, na który pojechało 260 fanów Polonii, w tym Wisła Kraków (85) i Stalówka (20). Przyjezdni wywiesili 11 flag, w tym cztery Wisły.

Wolania Wola Rzedzińska - Glinik Gorlice (110).
Glinik (31) wspierany przez Unię Tarnów (70) i Podhale Nowy Targ (9). Przyjezdni z dwiema flagami.

Polonia Łaziska - Ruch Radzionków (85).
Polonia Głubczyce - Odra Wodzisław (80).

Wisła Sandomierz - Górnik Libiąż (56).
Górnik przyjechał w 56 osób, w tym Beskid Andrychów (24) i Szombierki Bytom (7). Swoją obecność zaznaczyli zza ogrodzenia, po czym pojechali na mecz Beskidu w Krakowie.

Unia Tarnów - Poroniec Poronin (0).
Gospodarzy w młynie 100. Zaprezentowali oprawę "Tarnów Pierwszy Niepodległy".


Wyjazd tygodnia: 1100 kibiców Górnika w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Sektorówka Motoru Lublin na meczu z Olimpią Elbląg

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Ruch Chorzów na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:
Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Cracovią:
Cracovia na meczu z Koroną Kielce:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Lechia Gdańsk na meczu ze Śląskiem Wrocław:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na meczu z Górnikiem Zabrze:


Widzew Łódź na meczu z Pogonią Szczecin:
Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Zawisza Bydgoszcz:
Zawisza Bydgoszcz na meczu z Legią Warszawa:
Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na meczu z Ruchem Chorzów:


Pogoń Szczecin na meczu z Piastem Gliwice:
Jagiellonia Białystok na meczu z Lechem Poznań:


Górnik Zabrze na meczu z Cracovią:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:
Wisła Kraków na meczu z Widzewem Łódź:


Śląsk Wrocław na meczu z Podbeskidziem:


Okocimski Brzesko na meczu z GKS-em Tychy:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Okocimskim Brzesko:


Arka Gdynia na meczu z Chojniczanką Chojnice:
Chojniczanka Chojnice na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:
GKS Katowice na meczu ze Stomilem Olsztyn:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Miedź Legnica na meczu z LKS-em Nieciecza:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów:


Motor Lublin na meczu z Olimpią Elbląg:
Olimpia Elbląg na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Rakowem Częstochowa:Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!